2019-2020 sezonu fikstür ve kura çekimi

2019-2020 futbol sezonunun planlamasının yapılarak Balıkesir Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Kümede mücadele edecek takımların gruplarının belirlenerek fikstürlerinin çekildiği teknik toplantı ve kura çekimi 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü Balıkesir Altın Otel’de gerçekleştirildi.

Balıkesir ASKF Genel Sekreteri Ertunç İŞBAY’ın yönetip ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale gelen bir önceki sezonun şampiyonlarının alkışlatılmasından sonra konuşan ASKF başkanı Metin MENGÜÇ, 2019-2020 futbol sezonunun tüm kulüplere hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmasında 2019-2020 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitapçığı’nın mutlaka okunması gerektiğini vurgulayan MENGÜÇ, yeni sezondaki kural değişiklikleri ile ilgili bilgiler verdi. 

MENGÜÇ’ün konuşmasının ardından, toplantıya konuk olarak katılan İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet ÖZALP, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet ÖZKAN, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Hikmet AKKAŞ, Balıkesir Tüfad Başkanı Can CANGÖK ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Karesi İlçe Müdürü Adem ÖZALP  2019-2020 futbol sezonunda tüm takımlara başarı dileklerinde bulunarak kazasız belasız bir sezon dilediler. 

Konuşmacıların ardından yapılan İl Tertip Komitesi seçimlerine geçilerek ASKF’ye üye kulüp temsilcilerinin önerdiği Metin KURTULUŞ, Mehmet YIKILMAZ, Osman ALTAY İl Tertip Komitesine seçildiler. 

Daha sonra bu yıl ilk kez A ve B olmak üzere 13 Ekim 2019 tarihinde start alacak ve 2 grupta oynanacak olan Balıkesir Süper Amatör Lig‘in grupları belirlenerek Süper Amatör Lig ve 29 Eylül 2019 tarihinde start alacak olan 1.Amatör Küme fikstürlerinin çekimleri gerçekleştirildi.

Toplantının kapanış konuşmasında tekrar söz alan Balıkesir ASKF Genel Sekreteri Ertunç İŞBAY 2019-2020 futbol sezonunun seyir zevki yüksek fair play ilkeleri çerçevesinde geçmesi temennisinde bulunarak tüm futbol camiasına kazasız belasız bir sezon diledi.

Balıkesir Süper Amatör Lig A Grubu
1.Gömeç Belediyespor
2.Savaştepe Belediyespor
3.B.B.Ş.Belediyespor
4.Küçükköyspor
5.Altınovaspor
6.Burhaniye Belediyespor
7.U.Grup Çayırhisarspor
8.Dursunbeyspor Belediyespor
9.1966 edremitspor
10.Sakaryaspor
11.Havran Fatih Belediyespor

Balıkesir Süper Amatör Lig A Grubu İlk Hafta Müsabakaları
Savaştepe Belediyespor-Gömeç Belediyespor
B.B.Ş.Belediyespor-Havran Fatih Belediyespor
Küçükköyspor-Sakaryaspor
Altınovaspor-1966 Edremitspor
Burhaniye Belediyespor-Dursunbey Belediyespor
Uğur Grup Çayırhisarspor (BAY)

Balıkesir Süper Amatör Lig B Grubu
1.Gönen Karşıyakaspor
2.Sındırgı Belediyespor
3.Marmara Adalar Belediyespor
4.Yeni Sanayispor
5.Gaziosmanpaşaspor
6.Erdekspor
7.Etispor
8.Balya Belediyespor
9.Reşadiyespor
10.Susurlukspor

Balıkesir Süper Amatör Lig B Grubu İlk Hafta Müsabakaları
Yeni Sanayispor-Gönen Karşıyakaspor
Marmara Adalar Belediyespor-Sındırgı Belediyespor
Gaziosmanpaşaspor-Reşadiyespor
Erdekspor-Balya Belediyespor
Etispor-Susurlukspor

 1.Küme Marmara Grubu
1.100.Yılspor
2.Tuzakçıspor
3.Paşaçiiftlikspor
4.Bostancıspor
5.Tayfunspor
6.Sanayispor
7.Hasanbeyspor
8.Sarıköyspor
9.600 Evlerspor
10.Manyas Belediyespor

1.Küme Marmara Grubu İlk Hafta Müsabakaları
Paşaçiftlikspor-Tuzakçıspor
Bostancıspor-100.Yılspor
Tayfunspor-600 Evlerspor
Sanayispor-Sarıköyspor
Hasanbeyspor-Manyas Belediyespor

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği