BİRİNCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Okul Sporları İl Tertip Komitesi Tarafından Organize Edilen Balıkesir Marmara Bölge Birinciliği Ödül Töreni Dün İlçemiz Fahri Dilmaç Kapalı Spor Salonunda Gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıllarda il finallerinin bitiminde Balıkesir merkezinde yapılan ödül törenleri bu yıl kapsamı genişletilerek Merkez, Körfez ve Marmara bölge gruplarında da sporcularımızın ödüllendirilmesi kararlaştırılmıştır. Marmara grubu beş ilçenin katılımıyla Marmara, Manyas, Erdek, Bandırma ve Gönen ilçelerinden oluşan gruptur.

19 Kasım Pazartesi günü salonumuzda yapılan Açılış Töreni ile başlayan müsabakalar, bugün yapılan Yıldız Erkekler Basketbol finalleriyle 5 Branşta tamamlanmış olup diğer branşlarda müsabakalarımız devam etmektedir.

Basketbol Genç Erkekler , Basketbol Yıldız Erkekler, Futbol Genç Erkekler,Voleybol Genç Erkekler  ve Voleybol Genç Kızlar,  kategorilerinde ödül alacak sporcularımız 1 Erdek, 1 Manyas, 6 Bandırma ve 8 Gönen takımı olmak üzere 16 takımdan oluşmaktadır.

Turnuvalar boyunca toplamda 45 okul, 840 sporcu ile mücadele etmiş, yapılan 90 müsabakada 945 hakem ve personel görev almıştır. Görevlilere Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 23 909 TL görev ücreti ödenmiştir. 65 müsabaka Gönen de 25 müsabaka ise Bandırma’da oynanmıştır.

Bugün Marmara bölge birinciliği ödüllerini alan okullarımız Balıkesir de yapılacak olan İl Finallerinde bölgemizi temsil edeceklerdir.

Bugün ödül törenimizin yapılmasına vesile olan, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, ilçemizde ve bölgemizde sporun gelişmesi ve yaygınlaştırılması için bütün imkanları seferber eden Sayın Kaymakamımıza, bütün öğrencilerin spor yapması nı teşvik eden ve desteklerini esirgemeyen Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve törenimize katılımlarıyla bizleri onurlandıran çok değerli misafirlerimize kurumumuz adına teşekkür ediyorum. Bütün bunların yanında, yaklaşık 40 gün boyunca sahalarda ve salonlarda ter döken 840 sporcumuza ve hassaten dereceye giren 16 takımımıza, öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği