Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ” Gönenli Mehmet Efendinin Şehri Gönen, Edebiyatımızın Ünlü Şairi Ömer Seyfettin’in Memleketi GÖNEN’i Selamlıyorum” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir mitinginde halka seslendi.

Balıkesir her dönemde milletimizin uyanışına öncülük etmiştir. Kurtuluş savaşından hemen sonra Balıkesir’e gelip Zağanos Paşa Camii’nde halka seslenmiştir Gazi Mustafa Kemal.

Yaptığımız hizmetlerle ülkemizin her insanına dokunduk, hayat kalitesini arttırdık. Balıkesir’de de son 16 yılda toplam 27 katrilyon lirayı aşan yatırım yaptık. Laf değil iş yaptık, yatırım yaptık.

Bay Kemal gibi patates soğancılar çok çıkacak. Biz teröristleri Gabar’da Cudi’de Kandil’de gömüyoruz bay Kemal onlarla kol kola geziyor.

Gençler şunu unutmayın, biz sadece rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz.

Bakınız eğitimde 3 bin 489 adet yeni dersliği Balıkesir’e kazandırdık bugün 47.000’den fazla yüksek öğrenim öğrencisinin öğrenim gördüğü Bandırma 17 Eylül Üniversitesini biz kurduk.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde toplamda 2 bin 750 kişi kapasiteli 3 adet Yüksek Öğrenim yurdunu da hizmete açacağız.

Sağlıkta Balıkesir’e 27’si hastane toplam 66 sağlık tesisi kazandırdık. Balıkesir’e şehir hastanesi standartlarında 1000 yataklı hastane yaptık.

Balıkesir’in 76 yolunu kilometreden 513 kilometre ilave ile 589 kilometreye çıkardık. Bu yollar olmasaydı bizim halimiz ne olacaktı. Yol medeniyettir ya, yolun varsa medenisin yoksa gayri medenisin.

İstanbul İzmir otoyolunun Balıkesir kuzey ve batı kavşağı arasındaki kısmı ile Saruhanlı kavşağı arasındaki kısmını önümüzdeki ay trafiğe açıyoruz.

Şimdi buradan bir müjde vermek istiyorum, bay Kemal ne verir bilemiyorum. Terminal binası yakında tamamlanıyor ve bu yıl içinde havalimanımızı açıyoruz.

Şimdi yeni bir adım daha atıyoruz BOS bölgesini iki katından fazla büyütüyoruz, kamulaştırma çalışmaları bitti yakında alt yapı faaliyetine geçiyoruz. Böylece 20 bin kişilik ilave bir istihdam sağlamış olacağız.

Bandırmaya da 2 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayii bölgesi kuruyoruz.

Balıkesir termal su bakımından zengin bir şehrimiz, bu zenginliği hem sağlıkta hem turizmde en iyi şekilde kullanmak için yeni projeler geliştiriyoruz. Bazı ilçelerimizde doğalgaz konusunda hala sıkıntılar yaşandığını biliyorum, inşallah bunları da en kısa sürede çözeceğiz.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği