GÖNÜLLERİN BAŞKANI..! (ÖZEL HABER )

Balıkesir’in tek MHP’li Belediyesi, Balya’nın içten, samimi, halkın arasında sevilen Belediye Başkanı Osman Kılıç, Balya halkının tabiri ile “Bizim Osman” partisinin Balya adayı olarak bu kez “Kalfalık”  dönemi için kolları sıvadı.

Balya’da göreve seçildiği 2013 yılından bu yana ilçenin makus talihini değiştiren çalışmalar yapan ve 1990’lı yıllarda sürdürdüğü pazarcılık mesleğini unutmadan, bugün doğduğu ve doyduğu Balya adına “Şehr-i Emin” görevini üstlenen Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, 2019 yerel seçimlerine 3 ay kala yaptıklarını, yapacaklarını, projelerini ve Balya’daki 5 yıllık yönetim hikayesini Bandırma Şehir Gazetesi’ne anlattı.

HAYATI HER ANLAMDA ERKEN KUCAKLADIM

İlkokulu okuduğu Balya’dan ortaokul, lise ve üniversite eğitimi boyunca ayrı kalan, Balıkesir’de bir bodrum katında 4 kişilik bir öğrenci evinde öğrencilik hayatını sürdüren, 1993 yılında da Antakya Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, gönlünün Balya’dan hiç kopmadığını belirterek, “Yoluma çıkan engellere rağmen yılmayıp başarıya giden yolda benim inancımı taze tutan işte bu mücadeleci ruhumdur” dedi.

EKMEĞİMİZİ ALIN TERİ İLE KAZANAN İNSANLARIZ

Öğrencilik yaşamında tatillerde babasıyla birlikte çalıştığını ve 1990’lı yıllarda Pazar tezgahlarında pazarcılık yaparak geçimini sağladığını ifade eden Kılıç, “Karınca Süleymanlık dilerse onun bu dileğini hor görme, gayretine bak. Herkesin bir hayat hikayesi olur ama herkesin bir başarı hikayesi olmaz. Başarı hikayeleri azimle, hırsla, istekle, yılmadan, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan yazılır. Biz de tüm bunları göz önünde bulundurarak Balya için bir başarı hikayesi yazmaya gayret ediyoruz” dedi.  Başkan Kılıç sözlerinin devamında, “Balya’da yaklaşık 5 yıldır bir o yana bir bu yana var gücümüzle koşturduk. İlçemizin sokaklarıyla, binalarıyla, yaşlılarıyla, gençleriyle, çocuklarıyla, futboluyla, düğünüyle, çiçekleriyle, gecesi ve gündüzüyle her şeyiyle hemhal olduk. Bunun için çok çalıştık. “Çalışınca oluyor” dedik. İnanın öyle çalıştık ki durup da tam olarak olduğunu anlamaya vakit ayıramadık. Şükürler olsun her şey iyiye gitti. Emeklerimiz, heyecanlarımız ziyan olmadı. Balya hakikaten günden güne gözle görülür bir şekilde güçlendi. Bizler parke taşlı yollar, içme suyu, konut sorunsuz altyapı, kültür, çevre, ulaşım, sosyal hizmetler gibi alanlarda dişe dokunur hatırı sayılır çalışmalar yürütmüş olmamız sayesinde geleceğe yönelik projeler hazırlamamız sayesinde Balya sokaklarında yüzümüzün akıyla yürüyebiliyoruz” dedi.

Balya’da son 5 yılda yaptığı çalışmalardan bazı örnekler vererek açıklamalarına devam eden Başkan Kılıç “ Biz göreve gelirken halkımıza bir söz verdik. Kasabada ne varsa köyde de aynısı olacak diye. Köyler mahalleye dönüştü ama biz hala köylü insanıyız. Balya’ya güzel eserler kazandırdık.  Balyamıza Şehidimiz Astsubay Çavuş Deniz Göçkün’e olan vefamızı göstermek adına bir park kazandırdık. Adını şehidimizin adıyla taçlandırdık. Balya’ya bir mesire alanı kazandırdık. Kaymakam Tolgahan Ertuğrul Parkı’nı ve Açık Hava Düğün Salonumuzu tamamlayarak hizmete açtık. İlçemize tribünleri, soyunma odaları, duş ve tuvaletleriyle tam donanımlı bir futbol sahası yaptık. Çamucu Mahallemize bir sosyal tesis, Hacı Hüseyin Mahallemize Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdiğimiz bir sosyal tesis, Müstecap Mahallemize bir sosyal tesis kazandırarak kasabada ne varsa köyde de o olacak sözümüzün arkasında durduk. Oraya ev olmaz oraya kimse gitmez dediler biz o gidilmez dedikleri yere 120 konut, 4 ticarethane ve 1 camiden oluşan TOKİ sosyal Konutlarının yapılmasını sağladık ve Balya’nın gelişimindeki en büyük engellerden olan konut sorununa kapsamlı bir çözüm geliştirdik. Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Zabıta Amirliğimize yeni hizmet binaları kazandırdık. Tüm bunların yanı sıra her mahallemize parke taş, altyapı, yol, çöp konteyneri, çevre düzenlemesi gibi temel belediye hizmetlerini sürekli ve eksiksiz götürdük. Kayalar Mahallemize Kültür Merkezi, Köy Konağı, Aşevi, Düğün Salonu tadilat ve boyama, Şehitlik Parkı’nın yapımını gerçekleştirdik” dedi.

ÇIRAKLIK DÖNEMİ BİTİYOR, KALFALIK DÖNEMİ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR

Balya’da 5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten Osman Kılıç, 2019 yılından itibaren planladığı projelerini de şu sözlerle ifade etti. “ Biz 2014’ten 2019’a giden yolda Balya belde belediyesi imajıyla yönetilen bir Belediye kavramından çıkardık. Elinden az sayıda personel, araç gereçle, sadece merkez nüfusuna hizmet götürebilen bir Belediyeydi. Bugün Büyükşehir olmasıyla birlikte toplam 14 bin nüfusa sahip 46 mahalle 14 mezrayı barındıran bir ilçe. Yeni hizmet binaları, yeni araç gereçleri, yeni personelleri ile yarınların temelini sağlam bir şekilde attık. Belediyemizin 115 yıllık bir tarihi var. Biz bugün son 50-60 yılda yapılamayan hizmetleri son 5 yılda yaptık. 2019’dan 2023’e giden yolda Balya yeni bir Kent Meydanı’na kavuşan bir Balya olacak. Yine yeni bir Kapalı Spor Salonu yapılacak. Kültür Merkezi yapılacak . İnsanların içinde her türlü etkinlikte kullanabileceği bir kültür merkezi yapacağız. İlçe merkezinin bulunduğu kapsamda 3-4 tane Anıt Tepe gibi AVM tarzında ama sosyal dokuyu bozmadan vizyon projelerimiz var. Yine ilkini yaptığımız TOKİ projemizin ikinci etabını da 180 konutla taçlandıracağız. Bir yandan şehrimizin gelecekle alakalı imar çalışmaları devam ediyor. Şu an Balya’da baktığımız zaman altyapı sorununu çözmüş ilçe merkezinde 140 bin m2 asfalt ve kilit parke taşı yapılması gereken yolumuz var. Bunun şu an yüzde 30-40 civarındaki kısmını hayata geçirdik. Baharla birlikte öncelikli işimiz ilçe merkezini toparlamak. Kaldırımlar, ilçe giriş çıkışları ile modern bir kasaba haline gelecek. Bizdeki nüfusun yoğunluğu kırsalda. 58 tane kırsal yerleşim birimimiz var. Buralarda da halkımız ilçe merkezinde ne hizmet alıyorsa onlar da aynı hizmeti alacaklar. “

CUMHUR İTTİFAKININ KIRMIZI ÇİZGİSİ NEYSE BİZİM BALYA’DAKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ O’DUR.

Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ve Cumhur İttifakı ile ilgili düşüncelerini de açıklayan Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, “31 Mart günü önümüzde bir yerel seçim var. Herkes kendi kapısının önünü süpürür mantığı ile yerelden başlayan bir kalkınma hareketi genele yayılacak. Önümüzde ne var? 2015’ten 2019’a giden yolda bir çok seçimden geçmişiz, badireler atlatmışız. 2023 yılına kadar önümüzde başka bir seçim yok. Cumhuriyetimizin de 100’üncü yılı olan 2023 yılına kadar ülkemizde birlik ve beraberliğin tapu senedi olan bir Cumhur ittifakı var. Bizler de  Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde onun mimarlığında bu Cumhur ittifakının Ankara’da oluşturulan kırmızı çizgisi neyse Balya’da da Devlet Bey’in kırmızı çizgisi bizim kırmızı çizgimizdir. Yenikapı ruhuyla başlayan bu birliktelik ülkemizin bekasına katkı sağlamaktadır. Cumhur ittifakı bizim gözümüzde Balya Belediye Başkanı makamını koruma ittifakı değildir. Ülkemizin birliğini bütünlüğünü koruma ittifakıdır. Biz de bu şekilde saha da çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 2019 yerel seçimleri ile ilgili bir endişemiz yok. Sloganımız zaten “Rahat olun Balya’da Osman Kılıç var” “Rahat olun Balya’ya üretken milliyetçi Belediyecilik anlayışı var” Çıraklık dönemi başarıyla bitmiştir. Kalfalık dönemi başlamaktadır. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızla güçlü Başkan güçlü meclis profili ile yeni hizmetlerimizi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

PAZAR ALIŞVERİŞİNİ YAPAN VATANDAŞI BELEDİYE ARAÇLARI EVİNE KADAR BIRAKIYOR

Balya’da bulunan ve her Perşembe kurulan Kapalı Pazar Yeri’nde Belediye’nin yaşlı vatandaşlara yönelik uygulaması takdir topluyor. Pazar yerine alışverişlerini yapmak için gelen vatandaşlar ister kırsal isterse merkez mahallelerden gelsin, yaptıkları alışverişi taşımakta güçlük çektiklerini ifade ederlerse Belediye’ye ait araçlara evlerine kadar götürülüyor.

Balya’nın sıra dışı Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın uygulamaya koyduğu bu icraat Balya halkından büyük takdir topladı. Başkan Kılıç, Balya Belediyesi’ne biri Adana Büyükşehir Belediyesi’nden diğeri ise Antakya Belediyesi’nden hibe edilen iki araç ile Pazar alışverişlerini evlerine kadar götürmekte zorlanan vatandaşların hizmetinde olduklarını ifade ederek hiçbir karşılık beklemeksizin isteyen vatandaşları evlerine kadar ulaştırıyor. Başkan Kılıç boş kaldığı zamanlarda ise bazen kendisi direksiyon başına geçerek hizmet bizzat ilk elden gerçekleştirme gayretinde bulunuyor.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği