Necmettin Akbıyık Rekor Kırdı!

Gönen Çatak Mahalle Muhtarı Necmettin Akbıyık, 6 dönemdir hiç aralıksız muhtarlık görevini sürdürüyor.Gönen ilçesinde bu güne kadar 6 dönem muhtarlık görevini yürüten Necmettin Akbıyık,alanında rekor kırdı.

Mahallesini ve halkı için seçildiği günden bu yana gece gündüz demeden çalışan Akbıyık,seçildiği günden bu güne başarılı çalışmalarıyla mahalle halkının takdirini kazandı.
Genç yaşta başladığı muhtarlık görevinde yaşı ilerleyen Akbıyık,Halkımızın da desteğini alarak muhtarlık görevini bu güne kadar sürdürdüm dedi.

Muhtarın görev ve sorumluluklarını belirten Akbıyık, “Muhtarlık mahalleyi temsilen kamu kurumlarıyla mahalle arasındaki köprü vazifesidir. Mahallelinin arz ve isteklerini gerekli yerlere iletmek ve takip etmek. Çözüme ulaştırmak. Kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak.
“Siyasi kimliğimize göre seçilmiyoruz”

Muhtarların siyasi kimliklerine göre seçilmediğini vurgulayan Akbıyık, “Muhtarlıkta siyaseti araya sokmamaya çalışıyoruz. Siyasi kimliğimize göre seçilmiyoruz biz. Milletin desteğini alarak seçime gidiyoruz. Her türlü görüşe sahip kişiler bizlerin seçilmesinde rol oynuyor. Bizde hangi partili olduğunu gözetmeksizin görevimizi yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Belediye ile ortak hareket ediyoruz”

Belediye ile sorunları çözme konusunda ortak hareket edebildiklerini söyleyen Akbıyık, “Belediye ile ortak hareket edebiliyoruz. Belediyedeki arkadaşları eski olduğumuz için tanıyoruz. Eksik ve şikayetlerimizi bildiriyoruz. En kısa yoldan eksiklerimizi gidermeye çalışıyorlar. Çalıştırıyoruz daha doğrusu. Bir sorun yok şu anda” şeklinde konuştu.

“Muhtarlığı tekrar yapmam konusunda ısrar ediyorlar”

Mahalle halkının muhtarlık görevini yürütmede memnun olduğunu aktaran Akbıyık, “Ben mahallemin yerlisi olduğum için tanınıyoruz mahallede. Mahallede doğup büyüdük. Kimseye yanlışımız olmadı. Kimseyi incitmemeye, herkesin derdine çare olamaya çare olmaya çalışıyoruz. İlişkilerimiz bu şekilde yürüyor. Şimdiye kadar şikayet almadım dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği