ONUR GÜNÜMÜZ..!

Balıkesir AK Parti milletvekili, MKYK üyesi Subaşı,Balıkesir ve Gönen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümünü kutlayarak, tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet dileyerek, şükran ve minnet duygularını dile getirdi.

Balıkesir AK Parti milletvekili MKYK üyesi Yavuz Subaşı,Balıkesir ve Gönen’in 6 Eylül’de düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümünü kutlayarak, şöyle dedi:

BALIKESİR VE GÖNEN KUVA-YI MİLLİYE ŞEHİRLERİDİR

“İstiklal savaşımızda  Balıkesir ve Gönen’in istisna bir yeri ve önemi vardır. Bağımsızlığına ve egemenliğine yönelik İtilaf Devletlerinin tüm ilhak ve işgal girişimlerine karşı ilk anından başlayarak karşı  çıkan  Balıkesir’de  milli mücadelenin ilk günlerinde  ulusal kurtuluş mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Zağnos Paşa hutbesinde dile getirdikleri ve örgütlenme çalışmaları,gerçekleştirilen  Alaşehir Kongreleri,Yunan’a karşı oluşturulmuş cepheler,oluşturulmuş gönüllü müfrezeler bağımsızlığı ve egemenliği söz konusu olunca milletimizin nasıl birlik ve beraberlik içinde kurtuluşa giden onurlu yolu açtığının da tarihidir. Yurdun her karış toprağında tanık olunduğu gibi Balıkesir ve Gönen, bağımsızlık ve egemenliğimizin elde edilmesi mücadelesinde, gösterdiği birlik ve beraberlik, dayanışma ile umudur da adresidir. Bayrak inmez, ezan susmaz diyen Türk milleti, yedi düvele karşı etiyle tırnağı ile mücadele vererek,6 Eylül’e uzanan kurtuluş yolunu açtı” dedi.

TÜRKİYE,YİNE KUŞATMA ALTINDA

Türkiye’nin bugünde emperyal küresel güçlerin, ülkelerin farklı tertip ve kuşatması altında bağımsızlık ve egemenliğine sahip çıkarak, dün olduğu gibi bugünde var olma mücadelesi verdiğini belirten Subaşı,”Günümüzde sömürgeci ülkeler ve güçler bizim gibi ülkeleri tankla kopla işgal etme ve köleleştirme yerine farklı yol ve yöntemler kullanarak  diz çöktürüp, köleleştirmeye çalışıyorlar.Bu kez ekonomi silahını, dolar, avro silahını kullanmaya çalışarak, envai çeşit algı operasyonları gerçekleştiriyorlar. Öncelikle uyanık olmalı, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeli, yaşamın her alanında yerli ve milli olanı  gözetip, Türk liramızı ve ulusal ekonomimizi güçlendirmeliyiz. Aramıza fitne ve fesat tohumları ekmek, milletimizi  şu veya bu nedenle kutuplaştırıp, gerilim yaratıp, çatışma ortamları yaratmak isteyenlere prim vermemeliyiz.” dedi.

KURTULUŞUMUZLA ONURLANMALIYIZ..!

Bağımsızlık ve egemenliğimizin elde edilmesi yolunda milletçe verilen ulusal kurtuluş mücadelesinin tarihsel, toplumsal ve kültürel açıdan öğretici yanlar taşıdığına dikkat çeken Subaşı,” 6 Eylül 1922’de Balıkesir ve Gönen7i düşman işgalinden kurtararak,9 Eylül’de İzmir’den düşmanlarımızı denize dökerek, 16 ve 17 Eylül’de Bandırma ile Erdek’de düşmana son kurşunu sıkarak milletçe zaferimizi taçlandırdık. 1923’te de Cumhuriyet Devleti’ni kurarak, başarılarımıza başarılar kattık. Bunanla haklı olarak övüneceğiz ama bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi geliştirip, güçlendirmek için milletçe, ülke olarak hep birlikte çalışacağız, üreteceğiz. Örneğin; kurtuluşumuzdan, bağımsızlık ve egemenliğimizi kazandığımız günden bugüne ülkemizi, Balıkesir’imizi, Gönen’imizi millet olarak  arzu ettiğimiz noktalara taşıyabildik mi, milletimizi özlediği huzur ve rahata ulaştırabildik mi, eksik ve yanlışlarımızı sorgulayarak, şehit ve gazilerimize yakışır şekilde hep dahi iyi ve daha ileriye ,hep birlikte yürümenin yol ve yöntemlerini bulup, hep birlikte, hep beraber mücadele vereceğiz.”dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği