Sizden Gelenler

GONCA ABLA

EVLENMEK ÜZEREYİM, NİŞANLIMI ESKİ SEVGİLİM İLE ALDATTIM…

Gonca Abla

Ben 23 yaşında genç bir hanımım, evlenmek üzereyim, yani nişanlıyım. Ama herşey çok kötü…Ne evlilik heyacanını yaşayabiliyorum nede nişanlılığımı…Büyük bir hata yaptım.

18 Yaşındayken, aynı mahallede oturan komşumuzun oğlu ile çıkmaya başladım. O da 22 yaşındaydı. Deli gibi aşık olmuştum. Gözüm ondan başkasını görmüyordu. Mahalleye yeni gelmişlerdi, doğu kökenli bir aileydi. Annesi pek kimse ile görüşmezdi. Çok kardeştiler. Bizden oldukça farklı bir aile düzenleri vardı. İşi falanda pek yoktu. Gelecek vaat etmiyordu açıkçası, ama gönül ferman dinlemiyor. Tutulmuştum bir kere…Liseden sonra okumadım. Dil kursuna gidiyordum. Kursa beni o götürüyor, çıkışta alıyordu. Heyecandan pek konuşamazdım ilk zamanlar, sonra herşey değişti.

Aslında farkındaydım çok farklıydık, ya o beni anlamıyor, ya ben onu anlamıyordum. Yani anlaşamıyor ama kopamıyorduk da…

Sonuçta annem çıktığımızı öğrendi. Ortalık karıştı. Ne oldukları belli olmayan, tanımadığımız, içine kapanık bir aile ve onların işsiz güçsüz oğullarıyla, benim olmam tabi ki mümkün değildi. Akılları almıyordu. Beni hemen kurstan aldılar. Telefonuma da el koydular.

Bütün bunlar olurken, sevgilim askere gitti. Vedalaşamadık bile…

Bu arada eski bir aile dostumuz araya girdi. Üniversite mezunu oldukça varlıklı bir ailenin oğluna beni istediler. Annem, babam fikrimi sormadılar bile…Bela dedikleri sevgilimden sonsuza değin kurtulmam için bu bulunmaz bir fırsattı.

Aslında nişanlım, yakışıklı, şık, terbiyeli, seviyeli, bir genç…Bankada üst seviyede görevli olarak çalışıyor. Yani her kızın isteyeceği bir koca adayı…

Bende kısa bir süre sonra nişanlıma alıştım. Anlaşıyorduk da. Aileler uyumluydu. Herşey yolunda görünüyordu.

Fakat O, çıkageldi…Askerlik bitmişti. Peşimden ayrılmadı. Yalvarıyor, yakarıyordu. Nişanlımdan ayrılmamı istiyordu. Hemen evlenecektik. Ailem önemli değildi, beni seviyordu.

Ben de onu seviyordum, nişanlım gözümden düşmüştü.

İlk önce parkta buluştuk. İki gün sonra beni aradı, görüşmek istediğini söyledi. Buluştuk, görünmekten korkuyordum, bir arkadaşının evine gitmemizi teklif etti, daha rahat edeceğimizi söyledi.

Birlikte gittik. Malesef gitmiş bulundum.

O günden sonra bana soğuk davranmaya başladı, aramıyordu,  ben arayınca da bahaneler üretiyordu. En sonunda evlenmeyecek miyiz dedim, çok güldü. Başka biri varmış artık onunla birlikteymiş.

Nişanlıma da selam söyledi.

Büyük pişmanlık içindeyim. Bir ay içinde düğünüm olacak,nişanlımın yüzüne bakamıyorum. Nişanlım soğukluğumu düğün heyecanına veriyor.

Annem sanki birşeyler anlar gibi. Eski sevgilimin askerden geldiğini duymuş, iki de bir o uğursuzu görmüyorsun değil mi diyor.

Çok çaresizim yardım edin.

DEĞERLİ DANIŞANIM,

Sen ne yapmışsın, yaptığın büyük bir hata. Eski sevgilin senden öç alma yoluna gitmiş. Seni kandırmış. O askerdeyken nişanlanmanı kendine yedirememiş. Sende onun oyununa gelmişsin.

Şükür etmen gereken şeylerde var tabi, oyunu uzatmamış.

Bu durumda yapılacak en doğru şey tabi ki dürüst olmandır. Annenle konuş, durumu anlat. Sevginin seni yanıltığını annene izah et. En kısa sürede durumu nişanlınla da paylaşmanda büyük fayda var.

Aslında seninle özel de görüşmek isterim. Numaramdan bana ulaşır, iş yerime gelir isen, böyle bir konu da yüz yüze konuşmamızda büyük fayda olur.

Bu ruh haliyle evlenmen sakıncalı olabilir. Nişanlına da böyle bir haksızlık yapma. Muhtemelen seni seviyor ve güveniyordur. Anladığım kadarıyla sen ne nişanlını seviyorsun ne de onun güvenine pek layık değilsin.

Evlilik aşamasında böyle bir hata afedilmez, sen eski sevgilinle birlikte olarak zaten bu nişanı bittirmişsin. Sevgilin gel evlenelim dese, nişanlını bırakıp gidecekmiş sin.

Böyle evlilik olmaz.

Hayatından ikisini de çıkar, zor olacatır, ama bunu yap. Kendine zaman ver. Mutlaka seninde gerçekten seveceğin, aldatmayacağın biri karşına çıkacaktır.

Evlenerek,  nişanlına kötülük yapma…Sonu çok daha acı olur…İlerde bir hata yapıp, evlenirsen, eski sevgilinin yeniden karşına çıkmayacağının kim garanti eder. Birde artık eski sevgilene büyük bir açığın var. Çoluk, çocuğa karışmadan lütfen aklınızı başınıza toplayın.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği