TEKSÜT BANDIRMA BK GLORIA CUP’TA İLK MAÇINDA TOFAŞ’I MAĞLUP ETTİ!..

Basketbol turnuvaları arasında en prestijli hazırlık turnuvalarından olan GloriaCup’ta TEKSÜT Bandırma BK, ilk maçında Tofaş ile karşılaşırken mücadeleden 86-108 galibiyetle ayrıldı.

 

TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmaya Jaime Smith, Erkan Yılmaz, Tyler Kalinoski, Sadık Emir Kabaca ve Emanuel Terry beşi ile başladı. Mücadeleye her iki takım da hızlı başlarken, TEKSÜT Bandırma BKJaime Smith ve Tyler Kalinoski ile sayılar buldu. İlk çeyrekte dengeli bir oyun oynanırken, Yeşil-Beyazlı ekip ilk periyodu28-25geride geçti.

İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf konuk ekip TEKSÜT Bandırma BK oldu. Hücumda OmarPrewitt ve Jaime Smith ile sayılar bulan Bandırma ekibi hücumda dengeyi sağladı. Kalan bölümde Jaime Smith ve Sadık Emir Kabaca ile sayılar bulan Bandırma ekibi soyunma odasına da 45-50 önde girdi.

 

İkinci yarıya hücumda aktif başlayan takım TEKSÜT Bandırma BK oldu. Yeşil-Beyazlı ekip hücumlarda Jaime Smith ve Erkan Yılmaz ile sayılar üretirken farkı açmaya başladı. Çeyreğin kalan bölümünde de Sadık Emir Kabaca ve Tyler Kalinoski’nin sayıları ile farkı koruyan TEKSÜT Bandırma BK final çeyreğine 21 sayı fark ile 61-82 önde girdi.

 

Final çeyreğine TEKSÜT Bandırma BK iyi başladı. İlerleyen bölümde oyundakiüstünlüğünü koruyanBandırma ekibi, hücumda OmarPrewitt, Erkin Şenel ve Emanuel Terry ile sayılar üretti. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TEKSÜT Bandırma BK karşılaşmadan da 86-108 galibiyetle ayrıldı.

Tofaş – TEKSÜT Bandırma BK mücadelesini TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç ve Sportif Direktör Turgay Çataoluk ile Kulübün efsane koçları ve dostları CSKA Moskova BaşantrenörüDimitrisItoudis ve yardımcı antrenörü AndreasPistiolisile birlikte takip ettiler.

 

TEKSÜT Bandırma BK GloriaCup’ta ikinci maçında 13 Eylül Cuma günü saat 17.30’da TRT Spor’dan yayınlanacak mücadelede son Euroleague şampiyonu Rus temsilcisi CSKA Moskova ile karşılaşacak.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği