Türkiye’de İlk Güney Marmara’da Tek Tarımın Barajları – HİZMETE GİRDİ

Mutlular Grup’tan  Bölge Çeltik Üreticilerine Malını Değerinde Satabilmesi İçin Büyük Müjde.

Organize Sanayide Bitirildiğinde 150 Bin Tonluk Olacak LİSANSLI DEPO’ların 80 Bin Tonluk Bölümü Hizmete Girdi. Gelecek Yıl Kapasite 150 Bin Ton Olacak.

BÖLGE ÇELTİK ÜRETİCİLERİNE BÜYÜK MÜJDE

Mutlular Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim MUTLU; ” Güney Marmara Bölgesinde; Karacabey, Biga, Bandırma, Manyas ve Gönen’de bir yılda 210 Bin Ton çeltik üretimi gerçekleştirilmekte. Lisanslı depoculuk hizmetimiz çeltik üreticimiz için hayata geçirildi. Amacımız çeltik üreticisine ürünlerini daha iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında stoklamak, aynı zamanda devletimizin, hükümetimizin verdiği desteklerde çiftçilerimizi faydalandırmaktır. Türkiye’de ilk Güney Marmara’da tek LİSANSLI DEPOCULUĞU MUTLULAR GRUP olarak hizmete açtık” dedi.

Lisanslı depoculuk destekleri

Lisanslı depoculuğun üreticileri her anlamda desteklediğini vurgulayan MUTLU, şu bilgileri verdi:

“Üreticilerimiz lisanslı depoya ürünlerin getirmesi için hükümetimiz ton başına 25 lira destek veriyor. Ürününün kalitesini ölçmek için de 25 lira analiz ücreti veriyor. Çeltik stoklaması çuvallı yapılırsa 12 lira bedeli oluyor. Bununla ilgili devletimiz 6 aylığına 6 lira destek veriyor. 6 aydan sonra 24 aya kadar da 3 lira destek veriyor sadece depolama ücreti için. ÇKS belgesi olan üreticilerimiz bunlardan faydalanabiliyor. ve en önemlisi de 9 ayda sıfır faizle kredi kullanabiliyor üreticileriMUTLU, lisanslı depoculuk kullanan üreticilerden stopaj ve gelir vergisi alınmadığını belirterek, “Bu konuda Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan‘dan çok destek aldık. Aynı zamanda AK Parti Balıkesir Milletvekilleri de lisanslı depoculuğun hayata geçmesinde yardımcı oldular. Tüm üreticimiz ve bölgemiz adına teşekkür ediyorum. Türkiye’nin tarım alanında dünyada öncü olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

????????????????????????????????????
Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği