1.ULUSLARARASI GÖRSEL SANATLAR BİENALİ BAŞLIYOR

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen, ana sponsorluğunu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği, Türkiye’de görsel sanatlar alanında yapılmış ilk online bienal, yine Türkiye’de bir üniversitenin düzenlemiş olduğu ilk online bienal ve Balıkesir’in ilk bienali olma özelliklerini taşıyan  “1. Uluslararası Görsel Sanatlar Bienali” dünyanın dört bir yanından bilim insanları ve sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüş, Bienale 52 ülkeden 944 sanatçı 1.110 eserle katılım göstermiş ve bu açıdan Türkiye’de en çok eser gönderilen bienal olma alanında da bir rekora imza atılmıştır.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Ersan Sarıkahyaküratörlüğündeki Bienal için Türkiye ve Avrupa’dan çok seçkin isimlerin yer aldığı uluslararası üne sahip 9 kişilik jüri tarafından, gönderilen eserler titizlikle incelenmiş ve 36 ülkeden 214 eser “1. Uluslararası Görsel Sanatlar Bienali’nde sergilenmeye değer bulunmuştur. Seçilen 214 eser, sanal gerçekliğe uygun 360 derecelik bir bienal ortamı oluşturularak Zeytinburnu Belediyesine ait tarihi bir bina olan Kazlıçeşme Sanat Galerisi’nde 3-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında 14 gün boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

3 Mayıs 2021 Saat: 16.00’dan itibaren 3D dijitalleştirilmiş eserlerin bulunduğu gerçek bir mekânda, sanal gerçekliğe uygun 360 derecelik bir bienal deneyimi yaşamak isteyen sanatseverlerhttps://bienal.bandirma.edu.tr/tr/sanaltur adresine tıklayarak “1. Uluslararası Görsel Sanatlar Bienali”ni ziyaret edebilirler.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın