15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Gönen’de, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla ilk olarak şehitlik ziyaret edilerek, dua edildi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün üçüncü yıl dönümünde Gönen’de ilk olarak Garnizon Şehjitliğinde , Şehitlik anıtına Gönen İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar ve Belediye Başkanı İbrahim Palaz tarafından çelenk sunuldu.

Gönen İlçe Müftülüğüne bağlı İmam Hatiplerin Şehitlr için Yasin-i Şerif okumalarının ardından İlçe Müftüsü Şaban Apaydın tarafından dualar okundu.

İlçe Kaymakamı Bekarlar’ın Şehitlik Özel Defterini imzalamasının ardından tüm protokol ve buradaki programa iştirak edenler hep birlikte şehit mezarlarına karanfil bıraktılar.

İkinci olarakta Gönen Belediyesi Sergi Salonunda, Gönen Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ve ” 15 Temmuz Kahramanları ve Şehitleri” temalı fotoğraf sergisinin açılışını İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar, Belediye Başkanı İbrahim Palaz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Jand.Bnb. Temel Kılıç, AK Parti Gönen İlçe Başkanı Av. Merve Üncük İşgüden ve Okul Müdürü Abdullah Özgür birlikte yaptılar.

Öğle namazının öncesinde, Gönen Çarşı Camiinde Mevlid Programı gerçekleştirildi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın