2. ETAP İÇİN ÖN TALEPLER TOPLANIYOR

Gönen Deri Organize Sanayi Bölgesinin 2 etap için  3 bin 330 dönümlük ilave alan talebi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gitti. Coğrafi konumu ve doğalgaz yatırımcıyı çekerken KARTEKS’in Bin 200 dönüm yer talebinin devam ettiğini kaydeden Gönen Deri Karma İhtisas OSB Başkanı Yusuf Çetinkaya, “Cihan deri, Maszinc Kimya, Ünalsan Metal, Eralp Kimya, Form Halı 2. Etap için talepte bulunan firmalar arasında. İstidam yaratacak firmalardan talebin olması da çok önemli. Bakanlığın onayı vermesiyle birlikte 2. Etabı yatırıma açacağız ” dedi.

Yatırımcıya enerjide tasarruf sağlatan doğalgazı GMKA’nin hibe desteğiyle bağlatarak, yatırımcısını koruyan Gönen Deri Karma İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin, 2. Etapta oluşturacak 3 bin 300 dönüm ilave alan talebini de Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığının masasında.

3 Yıllık başkanlığı döneminde arıtma inşaatını tamamlayıp faaliyete geçmesine öncülük eden, yatırımcıyı doğalgazla buluşturan ve sanayi bölgesinin genişlemesi için girişimde bulunan Gönen Deri Karma İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yusuf Çetinklaya, 2. etap yatırıma açılmadan, ön taleplerin alınmaya başlandığını bildirdi.

Coğrafi konumundan dolayı Gönen Organize Sanayi Bölgesinin yatırımcıyı cezp ettiğine değinen Başkan Çetinkaya, “Gönen Organize Sanayi Bölgesinin büyümesi, Gönen, Bandırma dahil bölgemizdeki işsizliğe çözüm üretecek. Karteks Firmasının, Bin 200 dönümlük yer talebi devam ediyor. Avrupa’nın en büyük ambalaj tesisini Gönen’e kurmak istiyorlar ve bakanlığın ilave alan talebimizi onaylamasıyla birlikte parselasyon işlemini yapıp, bin 200 dönümü vermek istiyoruz. Karteks gibi Ünalsan Metal ve Ağaç İşleme Makineleri, Eralp Kimya, Cihan Deri, Maszinc Kimya, Form Halı arsa talebinde bulundu. Ön taleplerini aldık.Gönen sanayici gelişirken, Gönen’de gelişecek, büyüyecek” açıklamasında bulundu.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın