200 kişiye istihdam ..!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin 29. istişare toplantısında Erdoğan Türkiye’nin en büyük bor rezervine sahip olan Balıkesir’de bor cevherinin ileri teknoloji ile işlenmesi için yeni bir fabrika kurulacağı müjdesini vermesi sonrası, kurulacak fabrikanın yeri kesinleşti.

Bandırma’da Eti Maden İşletmesi bünyesinde kurulacak fabrika tesislerinde özellikle taktik araçlar, helikopterler, uçaklar, hafif zırhlı araçlar ve personel koruyucu yeleklerde bor karbürükullanılarak  ulusal ekonominin güçlendirilmesine yönelik somut ve önemli bir adım daha atılmış olacak.

200 kişiye istihdam sağlanacak

Balıkesir AK Parti milletvekili ve MKYK üyesi Yavuz Subaşı, gazetemize yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 5 Ekim Cumartesi günü açıkladığı bor karbür tesisleri  Bandırma ilçemizde kurulacak olup, tüm yasal prosüdür  tamamlanmış olup temel atma programı en kıza zamanda yapılacaktır. Yaklaşık 200 kişiye istihdam sağlaması öngörülen bu tesiste  işlenmiş borun tonu  örneğin 500 dolar ise  ilk işlemeden sonra  tonu 30 bin dolara satılacaktır. Zıh yapımında kullanılacak işlenmiş   borun  tonunun  yaklaşık 400  bin dolara satılması planlanmaktadır. Bu yatırım ülkemize, bölgemize ve Bandırmamıza hayırlı olsun.” dedi.

Temelini Cumhurbaşkanımız atacak

Güney Marmara’da Balıkesir dahil bölgemizdeki tüm iller ve ilçelerin  birbirlerine coğrafi özellikleri, artan ulaşım ve iletişim imkanlarıyla sosyo-ekonomik olarak entegre olduklarına dikkat çeken Milletvekili Subaşı, “Balıkesir’in iktidar  milletvekili 5 arkadaşımızla birlikte bölgemize ve kentlerimize yapılacak tüm hizmet ve yatırımları yakından takip ediyor ve sonuçlandırılması, halkımızın özlediği hizmetlere kavuşması için mücadele veriyoruz. Günümüz de artık, Gönen’e veya Bandırma’ya yapılacak bir yatırım, doğal olarak her iki ilçemizi olduğu gibi, tüm ilçelerimizi olumlu yönde etkiliyor. Bir yerleşim yerimizi diğerinden ayrı düşünebilmek mümkün değil. Yeni yatırım Bandırmamıza da Gönen’imize de hayırlı olsun”dedi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın