3 MAHALLEYE PARSELASYONU YAPILDI

Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Gönen İşletme Şefliği sınırlarında kalan Güneşli, Balcı, Balcı Dede Mahallerinde Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü trüf mantarı üretim ormanının parselasyonu gerçekleştirildi.

Ülkemizde pilot bölge olarak seçilen 3 bölgeden biri olan Balcı Mahallesi hudutlarında bulunan ve geçtiğimiz Mart ayı içerisinde oluşturulan trüf mantarı üretim ormanının üç mahalleye parselasyonu gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Balcı Mahallesi Köy Kahvesinde Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü memurlarının katılımıyla3 mahalle muhtarı ( Güneşli, Balcı, Balcı dede) ve üreticiler ile birlikte trüf mantarı üretim ormanının parselayonu gerçekleştirildi.

Son yılların en cazip gelir getirici orman ürünlerinden olan ve en çok konuşulan trüf mantarı üretim ormanı ülkemizde pilot bölge olarak seçilen üç bölgeden birisi olan Gönen Balcı Mahallesinde 2019 yılı yatırım programı içerisinde artarak devam edeceği ve Balcı, Balcıdede, Güneşli Mahallelerinde yaşayan vatandaşlara ve çiftçilere gelir getirecek ürün olacaktır.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın