600 Evlerspor 2-1 Sanayispor

Balıkesir 1.Küme Marmara Grubu 2.hafta maçında Bandırma’nın iki güzide ve köklü kulübü sanayi sahasında karşı karşıya geldi.

İlk yarı 600 Evlerspor’un 1-0 üstünlüğüyle kapandı. Karşılaşmanın başından sonuna kadar seyir zevki yüksek müsabakanın sonunda sahadan 2-1 üstünlükle ayrılan 600 Evlerspor 3 puanı hanesine yazdıran taraf olurken, şampiyonluk parolasıyla lige başlayan Sanayispor ligin ikinci haftasında mağlubiyetle tanıştı

Maçtan Notlar :

Her iki takımın da kazanma arzusuyla çıktığı mücadelede oyunda üstün görünen taraf Sanayispor olsa da golü bulan 600 Evlerspor oldu. Dakikalar 37’yi gösterirken sol taraftan A.Ferman Çakmak’ın kendi çabasıyla rakip takım kale sahasına kadar getirdiği topu gol açısının sıfır olduğu noktadan ağlarla buluşturmasıyla skor 600 Evlerspor lehine 1-0 oldu.

İlk yarı bu skorla kapandı.

Sanayispor karşılaşmanın ikinci yarısında sağlı solla ataklarla gol ararken, 600 Evlerspor rakibine kontrataklarla karşılık verdi. Karşılaşma 1-0 sürerken kaleci Nihat Üçkan’la karşı karşıya kaldığı pozisyonda Hakan Demirdöğen topu Nihat Uçkan’a nişanlayınca 600 Evlerspor mutlak golden oldu.

78’de Sanayispor’dan tecrübeli golcü Uğur Kılınç sahneye çıktı. 600 Evlerspor defansının ofsayt duraklamasından da faydalanarak derinlemesine atılan topla defansın arkasında buluşan Uğur Kılınç karşı karşıya kaldığı pozisyonda günün başarılı ismi Barış Gezer’in yanından topu ağlarla buluşturarak skora eşitlik getirdi. 1-1

Maçta skor eşitlendikten sonra Sanayispor atakları daha da sıklaştırdı. Maçın bitimine 5 dakika kala gelişen Sanayispor atağında Gökhan Kasap ile kaleci Barış Gezer ceza sahası içerisinde çarpışınca Barış Gezer baygınlık geçirerek hastahaneye kaldırıldı.

Oyuncu değişiklik haklarını kullanmış olan 600 Evlerspor bu dakikadan sonra oyuna 10 kişi devam etmek zorunda kalmasına rağmen hem uzatma dakikaları da dahil Sanayispor forvetine gol imkanı vermedi. Hem de 90+3’de günün başarılı ismi Ahmet Ferman Çakmak’la duran toptan bir gol daha bularak sahadan zaferle ayrılan taraf oldu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın