AKIN İSTANBUL’DAN ANKARA’YA GEÇTİ

CHP Genel Merkezi’nin Balıkesir’de İyi Parti lehine adaylıktan çekilmesini istediği Ahmet Akın şok gelişme sonrası Ankara’ya gitti.
İttifak kararının 3.5 yıldır büyükşehir belediye başkan adaylığına hazırlandığını açıklayan ve bu görevi çok istediğini her fırsatta vurgulayan Ahmet Akın ve çevresini de en az partililer kadar üzdüğü öğrenildi.
Seçim öncesi tüm projelerini hazırlayan, tüm meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret edip, tanışan, projelerini anlatan, Balıkesir’de seçim bürosunu kiralayan, seçim otobüsünü giydiren Ahmet Akın’ın bu gelişme karşısında İstanbul’dan Ankara’ya yola çıktığı öğrenildi.
YORUMCULAR KIZDIRDI
Bu arada bazı televizyon kanallarındaki yorumcuların Ahmet Akın’ın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘na adaylık konusunda zorluk çıkarmayacağı şeklindeki yorumları Balıkesir’deki partililirin tepkisini getirdi. Partililer, “Bu yorumcular neye dayanarak bu tür yorumlar yapıyor. Akın’ı yedirmeyiz” diye konuştu.
“BİZİM ADAYIMIZ AHMET AKIN’DIR”
CHP İl Başkanı Serkan Sarı da şok karar sonrası Ahmet Akın’la görüştüğünü açıkladı. İl Başkanlığında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarı, ” Ahmet Akın bu konuyla ilgili görüşmek üzere Ankara’ya gidiyor. Bizde yarın sabah Ankara’da olacağız. Bu mücadelede nereye kadar gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Tüm partililer olarak itirazlarımızı dile getireceğiz. Bizim adayımız Ahmet Akın’dır” dedi.
Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Alver de CHP İl Başkanlığı’na gelerek, Ahmet Akın’a destek verdiklerini bildirdi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın