AKŞENER 21 ŞUBAT’TA GÖNEN’E GELİYOR

Burhaniye  ile başlayan ilçe kongrelerinin 17 Nisan’da Karesi ile son bulacağını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna 10 Mayıs tarihinde de il kongresi ile Balıkesir’deki kongre sürecini tamamlayacaklarını ,19 Şubat’ta Parti genel başkanı Meral Akşener’in Balıkesir’i ziyaret edeceğini açıkladı.

İlçe kongrelerinin demokrasi şöleni içinde geçtiğini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, yapılacak ilçe kongrelerinin de aynı coşku içinde geçmesini beklediklerini söyledi. Tuna ayrıca 19 Şubat tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 3 günlük bir programla Balıkesir’e geleceğini de kaydetti.

17 Nisan’da ilçe kongreleri bitiyor

 

İYİ Parti’de ilçe kongreleri sürecini değerlendiren İl Başkanı Nedim Tuna şunları söyledi:

 

“İlk olarak Burhaniye ile ilçe kongrelerimize başladık. Geçen hafta Sındırgı ilçemizde de kongremizi yaptık. Bu hafta sonu da Kepsut ve Gömeç ilçeleriyle kongrelerimiz devam ediyor. İlçe kongrelerimizin son tarihi 18 Nisan olacak. 18 Nisan’da Karesi ilçe kongremiz ile ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. Daha sonra da 10 Mayıs’ta il kongresiyle Balıkesir’deki kongre sürecini tamamlamış olacağız. Tüm Türkiye genelinde 17 Mayıs itibariyle il kongreleri tamamlanacak ve Büyük Kurultayımızı gerçekleştireceğiz.”

Meral Akşener’i ağırlayacağız

 

İlçe kongreleri devam ederken 19 Şubat tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Balıkesir’e geleceğini ifade eden Nedim Tuna şunları dile getirdi:

 

“Genel Başkanımız Meral Akşener’i Çarşamba günü Balıkesir’de ağırlayacağız. Şu an Türkiye genelinde başlatmış olduğu bir programın bir parçası Balıkesir’de gerçekleşecek. Genel Başkanımız bu hafta Bursa’da, haftaya da Balıkesir ve ilçelerinde dolaşacak. 3 gün sürecek ziyaretlerde genel başkanımız esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarımızla buluşacak. Genel başkanımız ziyaretinde halkı dinleyip, halkın nabzını tutarak bunları grup toplantılarında dile getirecek. Bir nevi bu gezilerin amacı Türkiye’nin bir fotoğrafını çekebilmek. Yani şu an ülkemizdeki sıkıntılar neler, halkı dinleyerek bizzat bunları halkın ağzından işiterek bunları ulusal gündeme taşımak için Büyük Kurultay’a kadar bu geziler devam edecek. Genel başkanımızın Türkiye’de gitmediği il ve ilçenin kalmaması planlanıyor. Burada insanlarla buluşup dertlerini dinleyecek.Şu an Türkiye’de her şeyee hazırlıklı olmak gerekiyor. Tabi ki bu da bir nevi seçim çalışması. Genel başkanımız parti kurulurken sadece seçim zamanlarında meydanlarda olmayacağını açıklamıştı. Bu nedenle biz her zaman seçim olabilecekmiş gibi meydanlarda olup, halkın nabzını ölçüp, halkın sorunlarını dinleyip bunlara çözüm olacağız.”

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın