Annem babamı ve bizi aldatıyor

ANNEMDEN KORKUYORUM

Gonca Abla,

Benim  derdim biraz farklı…Annem malesef babamı aldatıyor. Annem sadece babama değil, hepimize ihanet ediyor.

Annem ehliyet almak için kursa yazıldı, ders aldığı kişiyle ilişki yaşamaya başladı. Ben tesadüf eseri öğrendim.

Arkadaşlarımla piknik yapmak için, mesire yerine gittik. Annem bir arabanın içindeydi. Uygunsuz durumdaydı. O an öleceğimi zannettim. Büyük olay oldu. Kendimi kaybetmişim. Bas bas bağırıp, ağlıyordum. Utanmadan adamla bir olup, birde beni dövdü. 16 yaşındayım ben, arkadaşlarım ellerinden zor aldılar. Birde dönüp, habersiz buralarda ne  geziyorsun dedi, beni suçlu çıkardı.

Ama o gün,  bu gündür aramız çok kötü, babana yada başka birine söylersen seni perişan ederim, çeker gider hepinizi bırakırım, bakalım o zaman baban ne yapar diyor.

Gerçekten gider biliyorum, Allah tan birlikte olduğu adamda evliymiş, 4 çocuğu varmış. Eşinden ayrılmak istemiyor herhalde…Yoksa annem o adamı çok sevdiğini söylüyor, hemde bana kızına, ben utanıyorum  o utanmıyor.

Sorun bunlar la da bitmedi, annem şu an 4 aylıkta hamile..

Sordum kimden anne dedim, sana ne sonuçta senin kardeşin olacak dedi..

Anneme büyük öfke duyorum.

Ne yapacağımı bilmiyorum, yardım edin.

 

DEĞERLİ DANIŞANIM

Çok üzülerek yazını  okudum, bu nasıl bir olay…Bu nasıl bir anne, sözün bittiği yer. Keşki böyle bir problemi halledebilsek.

Annenle konuşmayı dene, çok sakin ol. Sizi düşünmediği açık, kendini düşünmesini sağla…

Çevrede duyulursa rezil olacağını söyle, bize bir şey olmaz de…Kaç kardeşsiniz, anladığım kadarıyla en büyük sensin…Giderse aile düzeninizin bozulmayacağını anlat, ben kardeşlerime sahip çıkarım de, ama senin bu yaptıkların ortaya çıkarsa, ilerde izdivacının zor olacağını, annenin hatasının bütün kardeşlerin yaşayacağını anlat.

İstersen babamdan ayrıl de ama babamdan ayrılmayacak isen, o adamla ayrıl…Yoksa artık ben buna dayanmayacağım. Kendini lütfen düşün de…

Annenin karnındaki bebek annenin dediği gibi kardeşin…O bebeğin hiç suçu yok unutma…Bu bebeği çok sev.

Bir olayda annenin, sevgilisi ile seni hırpalaması…Bu affedilmez. Unutmaya çalış.

Danışanlarımdan gelen bir çok mesajda kadınlarımızın bir bölümü, sosyal medya da sanal aşk yaşıyorlar. Aşık oluyorlar, ne yapacaklarını bilmez durumda, çünkü bu kadınlar evli, kendilerini beyinsel olarak çok zor duruma sokuyorlar.

Senin annenin durumu farklı tabi, ehliyet alacağım derken, bir adama tutulmuş. Adam evli, kendi evli, çoluk çocuklu insanlar.

Malesef toplum erkeğin yaptıklarını unutur iken, kadının yaptıklarını afetmiyor. İhanet yaşanan evlerde, ihaneti erkek yapmış ise çocuklar bundan daha az etkilenir iken, ihanet yaşanan evde, ihaneti kadın yapıyorsa, çocuklar çok daha derin etkileniyor.

Kadınlar ANNE OLDUKLARINI UNUTMAMALILAR.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın