ARİF BAŞKAN MAZBATAYI ALDI!

Gönen’in tanınan yüzlerinden veteriner hekim Arif ORUÇ ve ilçeye at sevgisini aşılamak amacıyla bir araya getirdiği ekibi vites yükseltti. Tozkoparan Atlı Spor Kulübü büyümek ve halkayı genişletmek amacıyla dernekleşti.

Gönen Tozkoparan Atlı Spor Kulübü’nün dernek onayını almasından sonra Başkan Arif Oruç ve Yönetim Kurulu Kaymakam Arslan YURT’tan mazbatayı aldı. Başkan dernekleşmenin amacını şu sözlerle açıkladı;

“Gönen’de at sevdalılarını bir araya getirdik, düzenli bir spor organizasyonu yapıyoruz. Şu anda Gönen’de dernek üyelerine ait 11 atımız var. Atlarımıza binip köylere gidiyoruz, insanlar teveccüh gösteriyorlar. Bu geleneksel sporu yaygın hale getirmek, herkesi içinde bir ukde olan at sevgisiyle buluşturmak istiyoruz. Dernekleşmenin amacı kurumsallaşmak ve büyümektir. Böylece nesiller boyu büyüyerek devam edecek bir proje haline gelmesi temennimizdir. ” dedi.

GELENEKSEL GÖNEN AT YARIŞLARI YAPILACAK

Başkan Arif ORUÇ yönetim kurulunun ilk hedefleri arasında ilçede at yarışları organizasyonu yapmak ve bunu geleneksel hale getirmek olduğunu anlattı. Gönen Kaymakamı Arslan YURT da İlçe’nin sosyal faaliyetlere ihtiyacı olduğunu, bu tip organizasyonların, doğa sporlarının topluma olumlu etkilerinin bulunduğunu ifade etti.

Başkan Arif Oruç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ı da makamında ziyaret ettiler.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın