AYDEMİR: BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ

Balıkesirli hemşerilerimize seslenmek istiyorum. Siyasi olarak, aynı fikirde olmayabilirsiniz. Bu en doğal hakkınızdır. Yıkın ön yargılarınızı, buyurun gelin. Balıkesir için hayallerimizi dinleyin, projelerimizi inceleyin. Boş sözleri değil, yapılanları, yapılacak olanları dinleyin.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, partisinin 31 Mart seçimlerinden çok daha güçlenerek çıkacağını söyledi. AK Parti’nin Balıkesir belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşan Aydemir, ‘ Milletvekilleri olarak Belediye Başkan adaylarımız olarak teşkilatımızın her kademesiyle tek yumruk olarak gece-gündüz, kar-kış demeden 31 Mart akşamına kadar çalışacağız’ dedi.

İşte AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir’in aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma..

’24 Haziran seçimlerinde tarihe bir not düşmek adına, gecemizi gündüzümüze katarak, aşkla, samimiyetle, özveri ve azimle çalışan Balıkesir AK PARTİ teşkilatımıza, canı gönülden bir kez daha teşekkür ediyorum. Emeklerimizin karşılığını çok şükür aldık. Ama görevimiz bitmedi, bitmeyecek de.

Biz ‘’ DURMAK YOK, YOLA DEVAM DİYEN‘’ bir partinin mensuplarıyız. Şimdi önümüzde 31 Mart yerel seçimlerimiz var. Aynı başarıyı, yerel seçimlerde de göstermek için, aynı azim ve aşkla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

Bugün hep birlikte yeni bir dönemin ilk başlangıcını birlikte yapıyor olacağız. Belediye başkan adaylarımızla birlikte Balıkesir’imizin her bir köşesine yeni bir atak başlatıyoruz. Birazdan şehrimin ilçe belediye başkan adaylarını sizlere tanıtacağız. Bu vesileyle öncelikle bütün belediye başkan adaylarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

YENİ BİR ŞAHLANIŞ

SARSILMAZ BİR FETİH

AK Parti’ye müracaat edip aday adayı olan kardeşlerime bu süreçte göstermiş oldukları olgunluktan dolayı teşekkür ediyorum. Genel merkezimizin yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ile beraber 21 seçim bölgesindeki belediye başkan adaylarımız belli oldu.

24 Haziran seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın da her platformda söylediği gibi şaha kalkan Balıkesir’imiz ülkemizin vitrini olmuştur. 31 Mart Yerel seçimlerinde de inanıyorum ki; hizmette birbirleriyle yarışacak ve milletimize hizmet edecek olan adaylarımız milletimizin gönlünde tüm Ak kadrolarıyla beraber yeni bir şaha kalkış ve sarsılmaz bir fetih yaşatacaklardır inşallah.

CUMHUR İTTİFAKININ GAYESİ

İSTİKBALİ VE İSTİKLALİ

GARANTİYE ALMAK

16 Nisan halk oylamasıyla başlayan AK Parti ile MHP ittifakı şeffaf bir şekilde, 81 milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapılırken, Karşımızdakiler ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak iş tutuyorlar. Önü arkası belli olmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi liderimiz Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor. Oluşan Ak Parti MHP Cumhur ittifakının asıl gayesi seçim kazanmak değil, ülkemizin istikbal ve istiklalini de garantiye almaktır.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinin Türkiye’nin 2023 yolculuğunda en önemli kavşak noktalarından biridir. Bu seçim, 16 Nisan halk oylamasıyla başlayan tarihi dönüşüm sürecinin inşallah son halkasını oluşturacaktır. AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı, sadece ülkemize yönelik tehditlerin bertaraf edilmesinde değil, son 17 yıllık kazanımlarımızın korunmasında da hayati öneme sahiptir.

BELEDİYECİLİK AK PARTİ’DEN SORULUR

AK Parti belediyecilik konusunda Türkiye’de önemli başarılara imza atmış, vizyon projeleri tüm uluslararası camiada örnek alınan bir siyasi hareket olmuştur. 17 yıllık iktidarı döneminde girdiği tüm seçimlerin son derece önemli olduğu bilinci ile sandığa giden vatandaşlarımız Ak Parti’mizi tüm seçimlerden alnının akıyla zaferlerle çıkarmıştır. Yine son derece önemli ve önceki seçimlerin miladı olan bir seçime sandığa gidiyoruz.

Bu seçimin ana teması Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle “gönül belediyeciliğidir. Onun çat kapı girdiği evler, dükkânlar, taksi durakları, çay ocakları, gönüller, kalpler misali; çat kapı gönüllere girilmelidir.

Şehirleri yönetenlerin, insanların gönlüne hitap etmesi gerekiyor.  Hem insanı hem de şehri biyolojik olarak diri tutarken diğer yandan gönüllere, insanın iç yolculuğuna katkı sağlamayı da bilmelidirler. Mesela hiçbir siyasi, ideolojik, ekonomik sebep yokken bir belediye başkanı yahut yöneticisi bir vatandaşın evinin veya işyerinin kapısını çalabilmeli ve hiçbir beklenti olmadan tamamen insani duygularla; komşu olmanın, hemşehri olmanın gereği olarak onun gönlüne misafir olabilmelidir. Bu durum hizmetkâr belediyeciliğin ötesinde bir şeydir.

BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ

31 Mart yerel seçimlerine yeni bir heyecanla, ruhla girdiğimizde mevcut Ak Parti Belediyelerimizi korumak bir yana bugüne kadar isteğimiz neticeye ulaşamadığımız nice belediyeyi de partimizin saflarına katacağımıza inanıyorum. Biz bugün dünden daha güçlüyüz ama bu gücümüzü tevazu üzerinde yükseltmeliyiz.

Ben buradan bütün Balıkesirli hemşerilerimize seslenmek istiyorum. Siyasi olarak, aynı fikirde olmayabilirsiniz. Bu en doğal hakkınızdır.

Yıkın ön yargılarınızı, buyurun gelin. Balıkesir için hayallerimizi dinleyin, projelerimizi inceleyin. Boş sözleri değil, yapılanları, yapılacak olanları dinleyin.

Hamurunu bu milletin yoğurduğu, kumaşını bu milletin dokuduğu AK Parti olarak, her zaman olduğu gibi bugün de milletimizin gönlüne, teveccühüne ve onayına talibiz. 31 Mart Yerel seçimlerinden çok daha başarılı çıkacağımıza ve teşkilatlarımızın hazır olduğuna inanıyorum. İl Başkanımızın liderliğinde Milletvekilleri olarak Belediye Başkan adaylarımız olarak teşkilatımızın her kademesiyle tek yumruk olarak gece-gündüz, kar-kış demeden 31 Mart akşamına kadar çalışacağız diyor tekrar tüm adaylarımıza başarılar dileyerek hepinizi saygı ile selamlıyorum.’

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği