Bahçavan:Yazıklar olsun.!

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ilçe belediye meclisinde camilerin borçları karşılığı Hazineye devredilmesiyle ilgili kararı ulusal basında “camileri satıyorlar” şeklinde demeç vererek aktaran CHP Milletvekili Ensar Aytekin’e ateş püskürdü.

Bahçavan meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada, Dursunbey’de 8 caminin Hazineye, oradan da Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla Müftülüğü devredildiğini, CHP Milletvekili Ensar Aytekin’in ise yalan yanlış açıklamalarıyla ülke gündemine düştüklerini belirtti.

36 bin nüfuslu Dursunbey’de 174 cami ve mescidin bulunduğunu belirten Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu cami ve mescitlerin bakım onarım ve yeniden yapımını sağladıklarını kaydederek cami satmalarının mümkün olmadığını dile getirdi. Yalan yanlış olarak nitelendirdiği açıklamalarla Dursunbey’i olumsuz olarak Türkiye gündemine aldığı için CHP Milletvekili Ensar Aytekin’i kınayan Ramazan Bahçavan, “Beni tanımadan, benim yaptığım bir işlemi, yanlış olarak tüm Türkiye’nin gündemine oturttuğu için tekrar söylüyorum yazıklar olsun” diye konuştu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın