Balıkesir’de Vefa Sosyal Destek Grupları Görevde

Balıkesir’de Vefa Sosyal Destek Grupları Görevde. Balıkesir Valiliği bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ikametlerinden ayrılmaları mümkün olmayan Yaşlı ve ihtiyacını karşılayamayan vatandaşların 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçları karşılayacaklar.

29 Nisan tarihinde başlayan Tam Kapanma Sürecinde vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor.

Vali Şıldak sosyal medya hesaplarından yaptığı bilgilendirmeyle ileri yaşta ve ağır hasta olan vatandaşların temel ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığı ile karşılandığını belirtti.

Vaka sayılarının düşürülmesinin hedeflendiği tam kapanma süresince tüm İlçelerde kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan vefa gruplarının sahada olduğunu ifade eden Şıldak Balıkesir genelinde 199 Vefa Grubunun vatandaşların taleplerine koşan 983 personeliyle sahada görev aldığını bildirdi.

Şıldak gerek İlçe Merkezleri, gerekse en uzak mahalle demeden 141 araçla sahada olan personele 112 numarasıyla ulaşılmasının yeterli olduğunu belirttiği paylaşımında; “Tam Kapanma Döneminde Vefa Sosyal Destek Gruplarımız İleri Yaş ve Ağır Hasta Olan Değerli Vatandaşlarımızı Yalnız Bırakmıyor…

Bütün İlçelerimizde Vefa Gruplarımız Sahada…

199 Vefa Grubu

983 Personel

141 Araç

Balıkesir’in her noktasında görev başında…

112’yi aramanız yeterli…” ifadelerini kullandı.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın