BAN BAN Bölgesel Gelişim Ligin’de

2018-2019 futbol sezonunda alt yapı koordinatörü Ömer Faruk Ahlatlı ve antrenör Burak Hızlıoğlu ile başarılı bir sezon geçiren Bandırmaspor alt yapısı 2019-2020 futbol sezonunda 2. ve 3. Liglerde mücadele eden kulüplerin A takımları için en büyük oyuncu kaynağı olmasının yanı sıra altyapıların gelişmesini sağlayarak amatör futbolcuları motive eden Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele edecek.

Alt yapı koordinatörü Ömer Faruk Ahlatlı’nın UEFA Elit A Kursu’nu başarı ile bitirmesinin ardından 2017-2018 sezonunda Balıkesir U21 takımını Türkiye Şampiyonluğuna taşıyan Muhammet Yılmaz, Bandırmaspor’un eski futbolcularından A diplomalı Ömer Doğan, İnegölspor, Bursaspor gibi takımlarda kaleci antrenörlüğü yapan İlker Çalık ile görüşmelerin sürdüğü A diplomalı bir teknik adam ve geçen sezon başarıda büyük katkısı olan Burak Hızlıoğlu ile “Teknik Adam Uygunlukları” kriterlerinin yanı sıra; eğitim, antrenman ve müsabalar için “Tesis Uygunluğu“ kriterlerini de yerine getiren Bandırmaspor, geleceğini teminat altına almanın yolunu açtı. 2019-2020 futbol sezonunda TFF 2. ve 3. Lig Kulüplerinin genç futbolcu gelişim programları dâhilinde, futbolcuların bütünsel gelişimini sağlamak amacıyla düzenlenen Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Bandırmaspor alt yapı koordinatörü Ömer Faruk Ahlatlı “Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılım sağlayan Bandırmasporumuz Güney Marmaranın hamisi durumundadır. Bölgesel Gelişim Ligi’ne katılımımızı sağlayan öncelikle kulüp başkanımız Göksel Karlıhan, Asbaşkanımız Onur Göçmez ve Yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim. Çevre il ve ilçelerimizdeki gençleri Türk futboluna kazandırarak geleceklerini teminat altına almanın, önlerini açmanın çabası içerisindeyiz. Dolayısıyla çevremizdeki il ve ilçelerdeki tüm amatör kulüplerimizin desteğini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

2019-2020 futbol sezonunda U19, U17, U16 ve U15 kategorilerinde Bölgesel Gelişim Ligine katılacak olan Bandırmaspor çalışmalarını alt yapı koordinatörü Ömer Faruk Ahlatlı ve diğer antrenörler yönetiminde U17 ve U19 takımları ile günde çift, U16 ve U15 takımları ile günde tek antremanla kulüp tesisleri ve General Balcı Çamlığı’nda sürdürüyor.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın