Başarısızlığın Sırr-ı

Değerli okurlarrlar ım dün sizinle eski makalemle buluş mak zorunda kaldığım için özür dilerim. Elimde olmayan nedenlerle yazmam imkansız hale geldi. Bu konuda bende suçluyum çünkü insana güvenim halen devam ediyor.

Bilgisayarım’ın malesef şarj ünitesi bozuldu. Tamire verdim. Ofisimde başka bir bilgisiyar olduğundan sorun yaşamadan sizlere ulaştım

Fakat yurt dışındaki işlerimiz nedeniyle Bandırmadan ayrılmam gerekti. Tamir deki bilgisayarımı aldım. Soketi bozuk olduğundan sadece o bölümü kontrol ettim.Zaten tamire verdiğim zatı muhterem 3 defa arayıp bilgisayarınız hazırdı demişti.

Gönül rahatlığıyla bilgisayarımı aldım yola çıktım. Sizinle buluşmak üzere havaalanında bilgisayarımı açtım.Sarj tamam harika dedim ve heyecanla sizinle buluşmak üzere tuşlara bastım. Bilgisayar çalışmıyor. Sanki bir kabus…

Denedim denedim denedim sonuç sıfır dı. Hemen tamiri yapan beni en az 3 kere arayıp bilgisayarınız tamam diyen zatı muhteremi aradım.

Bilgisayar çalışmıyor dedim.Paniktim tabi…aaa dedi ben onu arkadaslarima tamir ettirdim dağıtıyorlar ya demek ki klavyeyi bağlamamışlar dedi…

Ben şok…

Nasıl yani dedim siz tamir etmediniz mi?

Yoo dedi başkası tamir etti…

Olaya bakın başkasına tamir ettiriyorsun o yaptığını kontrol etmiyor. Size geliyor siz kontrol etmiyorsunuz,.Ama müşteriyi durmadan arıyor zahmet edip kontrol etmiyor.

Böyle iş yapılmaz böyle iş sorumluluğu olmaz.

Bu hem kendinize hem işinize büyük saygısızlıktır. Kendine işine saygısı olmayanın müşteriye tabi ki saygısı olmuyor.

Is sorumluluğu çok önemlidir. ihracaat yada ithalat yapıyorsanız ınsanlar sizin kafanıza vura vura hem işinize hem kendinize dolayısıyla müşteriye saygıyı öğretiyor.

Benim Almanya da şirketi var. Disiplin nedir görüyorsunuz. Kim olursa olsun önce işlerine saygıdan doğru ve dürüst çalışıyorlar.

Tıpkı eskiden bizlerin olduğu gibi…Başarı için kalite kontrol şarttır. Hangi işi yaparsanız yapın mutlaka işin sonunda kontrol ediniz.

Hayatınıza kalite kontrol standartını yerleştirin.

Başarının Sırr-ı larından biri de budur aklınıza kazıyın lütfen

Bu yazılarımı da size cep telefonundan yazmak zorunda kaldım. Affedin

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın