Beklentileri Karşılamadı..!

TMO Tarafından 2019 Dönemi Çeltik Fiyatları Açıklandı. Bu Fiyatların Çiftçilerin Beklentilerini Karşılamdığının Altını Çizen Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, Gazetemize Açıklamalarda Bulundu.

Özkurt; “Nasıl olsa paramız her türlü tarım ürününü ithal edebilecek bir durumdayız diyen Tarım Bakanımızdan Beklenen fiyat bu kadar olur .

TMO tarafından 2019 dönemi çeltik alım fiyatları açıklanmıştır.

Baldo, Gönen,Edirne çeşit çeltikler  3,800 Ton/TL

Cammeo,Romeo, Keshan,Galileo,Tunca,Köprü Cl,Özgür Cl,Güneş Cl,Beşer,Proteo, Fedra,Barıne Cl :3,500 Ton/TL

Osmancık.97,Gala,Çakmak,Efe,Yatkın,Paşalı,Halibey,Durağan,Kızıltan,Hamzadere,Sur Cl,Ülfet,Sarhan,Imı 2554,Boyabatkalesi,Rekor Cl,Diğer yerli ıslah çeşitler :3,050 Ton/TL

Vasco,Ronaldo,Meco,Nemba,Colomba CL, Kikko,Ribaldo,7721, Rocca, Diğer Yabancı ıslah çeşitler :2,900 Ton/TL

Luna :2,700 Ton/TL

TMO tarafından açıklanan çeltik fiyatları çiftçilerimizin beklentisinin altında kalmıştır.2019 üretim sezonunda yükselen ilaç ,gübre, mazot,tohum,sulama elektrik vb. girdi maliyetlerinin yüksekliği sebebiyle açıklanan fiyat çiftçilerimizi memnun etmemiştir.

Bu konu ile ilgili çeltik üretimi yapan tüm oda Başkanları ile bir araya gelerek çiftçilerimizin beklentilerine cevap vermek amacıyla gerekli çalışmaları yaparak ilgili Bakanlık ve kurumlara ileteceğimizi ve ayrıca TZOB Genel Başkanı Sayın Ş.Şemsi Bayraktar gerekli basın açıklaması yapacaktır” Dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın