Bir Yerden Başlamak Lazım

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yard. Prof.Dr.Feyzullah Temurtaş, Genel Sekreter Cihangir Boz, Rektör Danışmanı Doç.Dr.İsmail Şahin ve Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Muhammed Arucu’dan Oluşan Üniversite Heyeti İlçemizde Ziyaretlerde Bulundu. Ziyaretlerin Amacı İlçemize  Dört Yıllık Bir Fakülte Kazandırmak Oldu.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Genel Sekreter Cihangir Boz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. İsmail Şahin ve Gönen Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Arucu’dan oluşan üniversite heyeti ilçemize ziyaretlerde bulundu.

Rektör Özdemir İlçe  Kaymakamı Arslan Yurt  ile birlikte Gönen Meslek Yüksekokulunda da incelemelerde bulundu.  İlçe yöneticileri İlçe halkının dört yıllık eğitim veren bir yükseköğretim kurumunun ilçeye kazandırılması talebi olduğunu dile getirdi. Yeni eğitim projeler hakkında görüş alışverişinde bulunan rektör Özdemir ise Gönen halkı destek verdiği takdirde ilçeye bir fakülte açabileceklerini söyledi. İlçe Kaymakamı Arslan Yurt sivil toplum, yerel yönetim ve iş insanlarımızın desteğini almak için elinden geleni yapacaklarını, ilçede çok sayıda bölüm içeren Uygulamalı Bilimler Fakültesinin açılmasının uygun olacağını söylediler. İlçemizin önemli sanayi kuruluşlarından birisi olan  Teksüt tesislerine de  ziyarette bulunan Rektör Özdemir firma sahibi Cevdet Arınık ile de kısa bir görüşme yaptıktan sonra ilçemizden ayrıldı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği