BİZE YAKIŞAN

On gündür Diyarbakır HDP İl binası önünde PKK için evlatlarının dağa kaçırıldığını belirten analar-babalar-kardeşler çocuklarının geri getirilmesi amacıyla oturma eylemi gerçekleştiriyor.

On gündür, TBMM’nde grubu bulunan bir siyasal partinin Diyarbakır il örgütü binası önünde  evlatlarının kaçırıldığını haykıran aileler çocukları için gözyaşları döküyor, isyan edip, dövünüyor.

Diyarbakır’daki anaların-babaların-kardeşlerin acılı haykırışları karşısında tüm ülke gibi , Gönen’de de analar-babalar-kardeşler bu ibretlik görüntülere tanık oldu, kaçırılanlar kendi evlatları ve kardeşleriymişçesine için için öfkeyle ağlandı, söylendi…

Gönen GÜRSES gazetesi olarak bizlerin de gazeteci-yazar olarak bu yaşananları sadece suskunlukla izlememiz mümkün değildi ve Bandırma yerel basın kurumlarından yükseltilen sese, tepkiye biz de gazete olarak ortak olduk. Bizlere kurum olarak yakışan buydu….

Emperyal güçlerin çıkarlarına  taşeronluk yapan bölücü  terör örgütüne ne ülkemizde ne de ilçemizde bir tek Türk evladı, sessiz, kayıtsız kalamaz. Bana ne, diyerek sırtını dönemiz…Analarımızın-babalarımızın göz yaşlarını ,çığlıklarını görmezden,duymazdan gelemez…Türkiye nedeni her ne olursa olsun terör illetinden kurtularak, bir evladını bile gözden çıkartma, teröristlere  kurban vermek  hakkına sahip değildir.

Esen kalın…

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın