Bölgemize Hayırlı Olsun

Bölgenin En Modern Hizmet Binasını Çiftçilerimizin Kullanımına Sunan Yönetim Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor.Gönen Ticaret Borsası Labaratuvarı “YETKİLİ SINIFLANDIRICI LİSANS” ını Aldı. Bölgemiz Çiftçisine , Tüccarına ve Ekonomisine Hayırlı ve Uğurlu Olsun.

Yöremizde bulunan Lisanslı Depolara konulacak ; Çeltik ve Ekmeklik Buğday ürünlerinin analizlerini yapmak için Gönen Ticaret Borsası Laboratuvarı 14.10.2019 tarihinde “YETKİLİ SINIFLANDIRICI LİSANS” ını almış olup Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mutlu; ” Her daim çiftçimizin ve üreticimizin yanında olan ve Bölge Ekonomisine katma değer katan Gönen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yöremizde bulunan Lisanslı Depolara konulacak Çeltik ve Ekmeklik Buğday ürünlerinin modern bir ortamda analizleri yapmak için Borsamız Labaratuvarı 14.10.2019 tarihinde “YETKİLİ SINIFLANDIRICI LİSANS”ını almış olup Ticaret Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir. Bölgemiz çiftçisine, tüccarına ve ekonomisine hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Yetkili Sınıflandırıcı Lisansı

Yetkili Sınıflandırıcılar, 5300 sayılı Kanun kapsamında lisans alarak, tarım ürünlerini analiz eden, ürünün nitelik ve özelliklerini belirleyen, standartlara uygun olarak sınıflandıran ve bu hususları belgelendiren, gerçek ve tüzel kişilerce işletilen laboratuvarlardır.

Bilindiği üzere lisanslı depoculuk sisteminde, depoya alınan ürünlerin kalite kriterlerinin belirlenmesi sistemin temel çalışma prensiplerindendir. Bu nedenle 5300 Sayılı Lisanslı Depoculuk kanununda ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan yönetmeliklerde “Yetkili Sınıflandırıcı” mekanizması oluşturulmuştur.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın