BU TABLO CHP’YE YAKIŞMADI..!

Türkiye ve TSK’nin Kuzey Suriye’de PKK/YPG teröristlerine karşı başlattığı Barış Pınarı operasyonunun yaşandığı şu günlerde GömeçCHP’nin  partiye gelir sağlamak amacıyla düzenlediği ‘dayanışma gecesi’nde sahnelenen içkili ve şarkılı görüntüler kamuoyunun büyük tepkisini çekti. Türkiye şehitlerine ağlarken, siyasi partilerin daha duyarlı olması bekleniyor.

MEHMETÇİKLERİN Türkiye’nin terörle mücadelesi kapsamında sınır ötesinde sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı Türkiye gündeminin ilk sırasında. Tüm dikkatler Suriye’deki operasyona dönmüş durumda. Türk askerinin Fırat’ın doğusunu terörden arındırmak için canını, kanını ortaya koyduğu bu süreçte herkesin daha dikkatli, daha temkinli olması gerekiyor. Harekat kapsamında yaşanan yoğun çatışma ortamında şehit haberlerinin gelmesi yürekleri dağlarken, ister iktidar ister muhalefet cephesi olsun, siyasilerin çok daha dikkatli davranmaları bekleniyor.

Ancak bazen bu beklentinin tam tersi hareketler yaşanıyor. Duyarlı davranması beklenenler, içkili, şarkılı, yemekli organizasyonlarla toplumun büyük bölümünün öfkesine neden olabiliyorlar.

İşte buna bir örnek Gömeç ilçesinde yaşandı. CHP Gömeç İlçe Başkanlığı, partiye gelir sağlamak adına bir dayanışma yemeği düzenledi. Herakettan önce yapılan organizasyonun ertelenmesine gerek görülmedi. Milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili, Gömeç’teki dayanışma yemeğinde bir araya geldi. İçkili masaların fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyen CHP’liler geç saatlere kadar eğlendi.

Gömeç Belediyesi ve Gömeç CHP İlçe Başkanlığı’nın evsahipliğindeki dayanışma yemeğinde siyasi mesajlar da verildi.

CHP’lilerin böyle bir ortamda daha duyarlı davranmaları ve bu tür organizasyonları ileri tarihlere ertelemeleri ya da iptal etmeleri bekleniyor. Kongre takviminin açıklandığı CHP’de bundan sonra benzer dayanışma yemeklerinin artacağına da dikkat çekiliyor.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın