BÜYÜKŞEHİR’İN 2019 BÜTÇESİ 895 MİLYON TL OLDU

Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesi belli oldu. Dün gerçekleştirilen meclis toplantısında 2019 yılı bütçesi 845 milyon TL gelir ve 895 milyon TL gider olarak oy birliğiyle kabul edildi. Bütçedeki gelir ve gider arasındaki 50 milyon TL’lik fark ise borçlanma yoluyla giderilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarının beşinci oturumu Ekrem Pehlivan başkanlığında bir araya geldi. Daha önceden belirlenen gündem maddelerinin d meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı bütçesi de kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan incelemenin ardından meclis gündemine gelen 2019 yılı bütçesi 845 milyon gelirden oluşuyor. 2019 yııl içinde 50 milyon TL borçlanması öngörülen bütçede gider kalemi olarak da 895 milyon TL olarak belirtildi. İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar haricinde bütün AK Partili belediye başkanlarının Ankara’da olduğu için katılmadığı meclis toplantısında 2019 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin Performans Değerlendirme Raporu da yine oy ibrilği ile kabul edilerek onaylandı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın