CATWALK (DİYET)

MUHTEMELEN NE YAPACAĞIMI ALGILAMAMIŞ OLABİLİRSİNİZ….

SİZE 37 KONUDA DANIŞMANLIK YAPABİLİRİM. BUGÜN SİZE İLK MAKALEMİN BİR BÖLÜMÜNÜ YAYINLIYORUM.SIKILMADAN OKUMANIZ İÇİN BÖLÜM BÖLÜM YAYINLAYACAĞIM.UNUTMAYIN VERİLEN BİLGİLER KİŞİYE ÖZEL DEĞİLDİR.

DANIŞMANLİK BİREYSEL OLARAK YAPILIR VE HER BİREYE ÖZELDİR.

BU HAFTA DİYET KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ VERECEĞİM.

DİYET KOÇLUĞU

Diyet koçluğu, KESİNLİKLE DİYETİSYEN Lik değildir. DİYETİSYENLİK bambaşka bir eğitimdir.DİYET KOÇLUĞU size verilen diyeti nasıl uygulayacağınzı bilinçlendirir.

DİYET YAPMAK, zor, uzun, ızdıraplı bir dönem olarak algılanabilir.İşte ben bunu nasıl bir ruh haliyle konsatre olup, yaşam şekline getireceğinizi algılatacağım.

HADİ BİRAZ BİLGİ VERELİM

DİYET HASTALIKLARI KONTROL ALTINDA TUTAR VE ÖNLER

Amerika daki HASTALIK KONTROL VE ÖNLEME MERKEZİNE GÖRE Amerika nüfusunun yüzde 40 ı obeziteye sahiptir.2016 yılında Amerika da 93 milyon kişi kilo problememi yaşamaktadır.

Her kilo vermeye çalışan kişi hayatının bir döneminde kilo vermiştir. Ama bunu sabit tutamamıştır.önemli olan kilo vermek değil, verilen kilo ile yaşamaktır.

Ayrıca sıkça verilen ve alinan kilolar sağlık açısından da zararlıdır.

Bir kilo alımı varsa nedeni ne olursa olsun, vücut alınan kilo ağırlığına dönme eğilimindedir. Beyin bu şekilde metabolizma talimat vermektedir. Çünkü alt benlik ilkel anımsamalarla açliktan korkmaktadır. İnsanlığın yüzyıllarca tek amacı doymak olmuştur.

SİZE BAZI İP UÇLARI VERECEĞİM

1-ÇEŞİTLİ, RENKLİ. tombul GIDALAR TÜKETİN

Tabağınızın yüzde ellisi sebze ve az şekerli meyve, Yüzde yirmi beşi tam tahıl tercihen glutensiz, yüzde 25 ide protein olmalıdır.

Günlük lif miktarı 30 gr.olmalıdır.

Trans yağları hayatınızdan çıkarın ve kroner kalp hastalığı, insilün dirençi güçlü bir bağ olan trans yağ oranını aza indirin.

Bunun yerine  DOYMAMIŞ YAĞ TÜRLERİ OLAN TEKLİ DOYMAMIŞ YAĞ ASİTLERİNİ MUFA veya çoklu doymamış yağ asitleriniPUFA Tüketmeli.İŞLENMİŞ GIDALARDAN UZAK DURMALIDIR.

SİZE ÖNEMLİ BİR SIR PİŞMİŞ ÜRÜNLERİ AZ TÜKETİN. Pişirme esnasında katılan tatlandırıcı. Yağ vs kalori artışına neden olur.AYNEN İŞLENMİŞ VE PAKETLENMİŞ BÜTÜN HAZIR ÜRÜNLER GİB..

Her bireyin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller farklıdır. MUTLAKA DOKTOR GÖZETİMİNDE TESTLERİNİZ YAPILMALIDIR.

 

2-KİLO GÜNLÜĞÜ TUTUN

Sakın beyninize güvenmeyin. Genelde yaşarken hatırlayacağımız zannettiğimiz her şeyi bizde şok yaratmamış ise hatırlamayız. BİLİNÇ ALTINA ATARIZ. Bilinç altını da hipnoz, Rüya, a ben bunu sanki yaşamıştım hissi ile nadiren hatırlarız.

Kısaca sıze önerim not alarak yaşayın, eğer herşeyi hatırlama yetimiz olsa yazı icat edilmezdi. Biir buluş varsa bir yetesizlik vardır.(Ben bunu iyi bilirim)

Amacımız ne kilo vereceğiz. NE Yİ FAZLA TÜKETİYORUM Kİ KİLO ALIYORUM

BUNU SAPTAMANIZI EN İYİ YOLU GÖRMENİZDİR. GÖEMEK İÇİN YAZMANIZ LAZIM, HATIRLAMAK İÇİN YAZMANIZ LAZIM.

HADİ YAZALIM

Bir defter alalım yada cep telefonunuza sayfa açalım ve başlayalım.

Her gün uygulama uygulama ne kadar su içtim, ne yedim, kaç adım attım, spor yaptıysam ne kadar yaptım.

BİR HAFTA BUNLARI KAYDEDİN.

VE BAŞLAYALIM

KAÇ KİLOYUZ, KİLO ENDEKSİMİZ NEDİR VE NE KADAR ÜZERİNDE VEYA ALTINDAYIZ

3-BAKIN BUNU BEN İCAT ETTİM DÜZENLİ FİZİKSEL AKTİVİTE VE EKZERSİZZ YAPMAK ŞAKA TABİ BU YAPILMASI ŞARTT OLAN BİR YAŞAM MODELİDİR.

Hayatınızda Spor az yada hiç yapmadınız, alışkanlığınız yok hatta soyunuzun böyle bir alışkanlığğı yok zaten spor alışkanlığınız var ise bu bölümü okuyarak evrenin en değerli olgusu zamanınızı harcamayın.

Sspor yada vücut aktivasyonu sizi diğer insanlardan sadece vücut olarak değil beyin olarakta geliştirir.

BU KONUYU,  BEYİN, AKTİF ZEKA, ÜSTÜN IRK BAŞLIĞI ALTINDA BAŞKA BİR GÜN İNCELEYECEĞİZ

Anımsaanız için Amerika karşılıksız bursların en kapsamlısını spor bursu ile verir

Spor bir disiplindir. Beyine en yararlı gelen tekrar, oksijen artışı,konsantire, güçlenme hissi, görsel güzellik, yaşlanmadan yaş almak, olumlu farklı olmak, beyine yaşam enerjisidir.

Spor alışkanlığınız yoksa, yavaş yavaş, alıştıra alıştıra olur. SADECE KARAR VERİN,.YAŞIN ÖNEMİ YOK, SADECE KARAR VERN

SİZE BASİT ÖNERİLER

-Merdiven kullanın, yukarı çıkar iken elinizi yukarı ya koyun ve kendinizi çekerek çıkın, inerken kolunuzu arkaya alın vücudunuzu ilerletin, kolunuz gerilebildiği kadar gerilsin

-Sokakta yürürken cebinizde eldiven ve bir torba olsun, gördüğünüz yaprak vs toplaplayın.(beni tanıyan bilir yanımda bir torba ve eldiven vardır

-Köpek gezdirin

-Bahçe ile ilgilenen

-Dans edin her fırsatta  özellikle yalnız iken dans edin

-Arabanızı uzağa park edin

4-SIVI KALORİYİ ORTADAN KALDIRIN

Şekerli soda, şekerli çay, şekerli kahve, meyve suyu, alkolllü içeceklerin tümü yalnızca kilo yapar.MEYVE BÜTÜN OLARAK TÜKETİLMELİDİR. MEYVE SUYU SADECE ŞEKERDİR  AMA BU ŞEKERİ YARARLI KILAN BÜTÜN OLARAK POSASI VS İLE TÜKETİLMESİDİR,

Rejim yaparken su miktarınız minimum 2.5 litre ile 3 litre arasında olmalıdır yoksa kilo kaybediyorum derken su kaybederiz. 3 LİTRE NİN ÜZERİNDE DE 2 METRE BOYUNDA DEĞİLSENİZ TÜKETMEYİNİZ

Her öğüne başlamadan oda ısısında bir bardak su için, mevsimine göre 1 adet domates veya salatalık, havuç, elma, armut tüketin, minimum 10 dakika sonra sofraya oturun,

Yemek yemek ciddi bir iştir. Yaşamımızdır, her yudumu algılayın, çiğnemekten zevk alın, her yudumun tadına varıp yemek tüketin.

BU FORMUL İLE ZATEN ZAMAN İÇİNDE FİT OLURSUNUZ

UNUTMAYIN

1-SU

2-SEBZE

3-ARA VERMEK

4-ALGIYLA YEMEK

Tabağınızı disiplin içinde her hafta küçültün

FORMUL AYNI SU, SEBZE, ARA, ALGI

5-PORSİYON ÖLÇÜN

Sıra kalori hesabında, bu aslında zor bir kavramdır, Herkezin metobolizması farklıdır. Size bu konuda DİYETİSYENİNİZ YOL GÖSTERECEKTİR.

Bilinenin aksine az yemek değil doğru yemek yemek kilo verdirir.

BİLİYORSUNUZ TABAĞIMIZIN YÜZDE ELLİSİ SEBZE, YÜZDE YİRMİ BEŞİ TERCİHEN GLUTENSİZ KARBONHİDRAT, YÜZDE YİRMİ BEŞİ PROTEİN OLMALIDIR,

Masanızda yada yakınınzda gün içinde atırmalık domates, salatalık, kefir, kambu çayı, havuç, patlamış mısır, marul, bir avuç kadar çerez, mevsimime göre olmalı….Sakın gözünüzü ve midenizi aç bırakmayın

AMACIMIZ 6 AYDA KİLO ENDEKSİMİZİN YÜZDE 5 İLE YÜZDE 12 ARASI VERİLMESİDİR.

DİYETSİYENİNİZLE GÖRÜŞEREK, GÜNLÜK KALORİ HESABINIZI ÖĞRENİN AMA HİÇ BİR ZAMAN GÜNLÜK 1000 KİLO KALORİ ALTINA İNMEYİN

Altı aylık diyetten sonra, kilo kaybı oranı düşer.Vücut ağırlığı piato eğilimlidir.

İNSANLAR DÜŞÜK VÜCUT AĞIRLIĞINDA AZ ENERJİ KULLANIR,

SAĞLIKLI YAŞAM ÖDÜL DEĞİL YAŞAM HAKKIDIR,

Kilo kaybı sabır ve sınavdır. Umarım sınavınız başarılı olur

Biz sadece bu boyutta bedenli olan, bedeniyle deneyim kazanan, sonsuz zaman diliminde, bedenli ruhuyla sınavları sonucunda, ölüm, kabir alemi, sınav gününü ve sonucunu yaşayagaktır,

İşte beden böyle bir zıh

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın