CHP- İYİ PARTİ’NİN BALIKESİR LİSTELERİ AÇIKLANDI

Millet İttifakı’nın iki ortağı CHP ve İYİ Parti arasındaki 31 Mart saçimlerine yönelik ‘ittifak’ görüşmeleri bugün resmiyet kazandı.Gönen’inde içinde bulunduğu 14 İlçe CHP ye 6 İlçe ise İYİ Partiye bırakıldı.

Gönen CHP Belediye Başkan Adayı İbrahim Palaz, Bu gelişmelerden sonra şu açıklamayı yaptı; ” Değerli Hemşehrilerim; CHP ve İYİ PARTİ’nin birlikteliği, milletimizin teveccühü ile oluşan MİLLET İTTİFAKI’nın adayı olarak açıklanmak üzerimdeki sorumluluğu daha da arttırmıştır. Hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak Gönen’imizi daha yaşanabilir bir yer yapmak için çok çalışacağız. İnanıyorum ki bu birliktelik ülkemizde oluşturulmak istenen kutuplaşmayı bitirerek birlik ve beraberliğimizi daha da sağlamlaştıracaktır. Tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunarım” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin ortaklığında kurulan Millet İttifakı’nın Balıkesir‘deki ilçe belediye başkan adaylıklarının paylaşımı tamamlandı. Buna göre Millet İttifakı adına Balıkesir’de Büyükşehir başta olmak üzere BigadiçDursunbeyİvrindiKepsutSavaştepe ve Susurluk‘ta İYİParti, AltıeylülAyvalıkBalyaBandırmaBurhaniyeEdremitErdekGömeçGönenHavranKaresiManyasMarmarave Sındırgı ilçelerinde de CHP‘nin adayları seçime girecek.

“Çalışmalara hemen başlıyoruz”

Millet İttifakı’nın Balıkesir’deki ilçe paylaşımlarının kesinleşmesinin ardından açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “14 ilçe CHP, 6 ilçe ise İYİ Parti olacak şekilde açıklama yapıldı. İttifak ruhuna uygun bir çalışma sergilenecek. 20 ilçede halkın umudu olacağız, Balıkesir’in sıkıntılarına çözüm olacağız. Şehrin dört bir yanında hemen çalışmaya başlıyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın