CHP’Lİ DEVECİLER’E AK PARTİ’Lİ CANKUL’DAN YANIT!

CHP’li Burhaniye Belediye Başkanı A.KemalDeveciler’in AK Parti’li büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarına yönelik itham ve iddialarına Kepsut Belediye Başkanı Cankul yanıt verdi:Bu habere bu kadar yalanı nasıl uydurdun,dedi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in AK Partili belediye başkanlarının Büyükşehir’e bağlı şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerinden maaş aldıkları, her birinin üçer yönetim kurulu üyeliği ve 3’er bin liradan 9 bin lirayı bulan huzur hakkı aldıkları şeklindeki iddiasına, AK Partili Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’dan karşılık geldi.

Cankul, ‘bu yalanı nerden uydurdun’ diye sordu.

İsmail Cankul Facebook hesabından şu karşılığı verdi:

‘Sayın Ali Kemal Deveciler Gerekçesini çok iyi bildiğiniz halde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim kurullarına ilçe belediye başkanlarının 4 maaş aldığını iddia etmişsin.

Balıkesir’de Büyükşehir ve 20 ilçenin el ele omuz omuza çalışarak Balıkesir’i geleceğe taşıma azmini kırma işini sana mı ihale ettiler?

BİR HABERE BU KADAR YALANI NASIL SIĞDIRDIN?

  1. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 12 değil 6 şirketi var.
  2. Şirket yönetim kurulu üyelerine maaş ödenmez! , Başkanlara 4 maaş ödüyorlar iddiasını nereden uydurdun?
  3. Balıkesir Büyükşehir Belediye şirketleri yönetim kurullarına yönetme erki olan, kaynak üretebilen, kaynak yönetebilen kişiler görevlendirilir. Şehri ve sorunlarını bilen ve halka hesap vermek zorunda olan zarar ve ziyandan sorumlu kişiler olarak ilçe belediye başkanları görevlendirilir. Avanta peşinde koşan hısım akraba değil. Şirket yönetmek kolay iş değil.
  4. Ali Kemal Deveciler Burhaniye’lilerin teveccühü çok kıymetlidir. Bu teveccühü ufak hesaplarla heba etme.
  5. Bir an evvel bu işi sana ihale edenlerden uzaklaş. Onların maşası olma. Burhaniye ve Balıkesir için yapacağımız çok iş var.
  6. Burhaniye’yi ve Burhaniyeli hemşehrilerimizi çok seviyoruz.
Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın