CHP,SU ZAMMINI KISMEN ONAYLADI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karara bağlanmış su zammına CHP’li büyükşehir belediye meclis üyelerinin kısmen destek verdiğini  dikkat çeken CHP İlçe  Başkanı Acar, parti il yönetiminin bu konudaki tavrının net olduğunu belirterek, AK Parti’yi siyaseten oportünist davranmakla eleştirdi.Edincik’lilerin  yaklaşık 7 bin dönümlük meralarının satışına karşı çıktı.

 

Gönen CHP İlçe Başkanı Ünsal Acar, büyükşehir belediye meclisinde karara bağlanan su zammına şiddetle karşı çıkarak, “ CHP, beyekşehir belediye meclisinde zam teklifi görüşür ve karara bağlanırken,kısmen  destek vererek, zam karına ‘evet’dedi.  Bu konu parti il başkanlığımız ve yönetiminde görüşmüş ve  zam teklifi konusunda olumsuz görüşe varılmıştır. Buna karşın kimi belediye başkanlarımız ve büyükşehir belediye meclis üyelerimiz  kendilerine göre şu veya bu nedenle zam teklifine olumlu oy kullanarak, destek vermişlerdir. Kamuoyunun da bildiği gibi, halka şirin gözükmek için istedikleri zaman su fiyatlarını aşağıya çekenler, bugüne kadar bu kararı alırken bizden, arkadaşlarımızdan bir görüş bile almazken, zam yaparken, CHP’li belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin kapılarını çalmaları düşündürücüdür. Ben bunu siyaseten oportünist bir anlayış olarak değerlendiriyorum ve AK Parti’nin tavrını samimi bulmuyorum.” dedi.

Edincik’te yaklaşık 7 bin dönümlük mera alanı ile ilgili kamuoyuna yansıyan gelişmeleri ve tartışmaları da ilgi ile izlediklerini belirten Gönen CHP İlçe Başkanı Ünsal Acar,”Söz konusu alan bir mera alanı ve yıllardır Edincik’liler ve hayvan üreticileri tarafından mera olarak kullanılan bir arazi. Öncelikle şu sorunun sorulması gerekiyor: Kimin  malını kime, ne için ve kimseye sormadan satıyorsunuz?Öncelikle bu mera arazisi üzerinde Edincik’lilerin rızası ve görüşü alınmalı ve Edincik’lilerin çıkarı, yararı  gözetilmeli. Ben, el koydum ve ben sattım anlayışı ile hiçbir sorunu çözemezsiniz.Bu aynı zamanda demokratik bir hukuk devletine yakışmaz.Büyükşehir belediyesinin  milyonlarca liralık(trilyon)  borç içerisinde olduğu biliniyor.Bu borçları yaparken, vatandaşa ve Edincik’lilere mi sordunuz?”dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın