CHP’ye büyük tepki!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti – MHP ve CHP’li büyükşehir meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen su zamlarına CHP içinden ve kamuoyundan büyük tepki. Bandırma Emek Platformu dönem sözcüsü Petrol İş Şube Başkanı Satırlı, su ücretleri konusunda yerel seçimler öncesi birlikte tepki gösterdikleri CHP’li büyükşehir meclis üyelerinin yerel seçimlerin sonuçlanmasıyla bugün geliştirdikleri tavrı  eleştirdi.

 

Bandırma Emek Platformu tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; son dönemde yapılan ulaşım zamlarının ardından dar gelirli vatandaşa bir darbe de su zamları ile vurulduğu belirtildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisinde neredeyse bütün siyasi partilerin oylarıyla kabul edilen su zamlarının Balıkesir halkına büyük darbe vurduğu belirtilerek;  “Siyasi partilerin amacı, ilkesi, toplumsal refaha hizmet etmek, toplumun çıkarlarını gözetmektir. Bu söylemlerle de bizlerden oy almışlardır. Ancak Türkiye’de siyaset böyle yapılmıyor. Her şey oy alana kadar geçerlidir” denildi.

Cumhuriyet Halk Partili üyelerin su zammına onay vermesine de tepki gösteren Bandırma Emek Platformu: “Bizleri en çok üzen ve şaşırtan geçen dönem birlikte su ücretleri için eylem yaptığımız sokağa çıktığımız CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin tavrıdır. Karşılığı ne olursa olsun Sosyal Demokrat olduğunu savunan kişilerin halkın yoksullaşmasına sebep olacak zamlara onay vermesi asla kabul edilemez. Bu sorun öyle büyük bir sorundur ki yaşadığımız diğer sorunların önüne geçmiştir” denildi.  Toplumun tüm kesimlerini mücadeleye çağıran Bandırma Emek Platformu “Bandırma Emek Platformu olarak çağrımız yapılan bütün zamlara karşı (su ulaşım balpark gibi) mücadeleyi ortaklaştırmak ve büyütmektir.” denildi.

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın