COĞRAFYAMIZ KADERİMİZDİR..!

Üzerinde yaşadığımız coğrafya kaderimiz ve Anadolu coğrafyasının da bilimsel olarak 1.derecede deprem kuşağı içinde bulunduğunu biliyoruz.Bu  bilimsel gerçeği bilsek de bilip de garkında değilmişiz gibi davranıyor olsak da fark etmiyor, GERÇEK, her fırsatta  maldan, zararın ekonomik boyutundan da vazgeçtik, yaşadığımız felaketlerle her deprem de yitirdiğimiz canlardan, yıkıntılar altında kalmış insanlarımızdan acı bir biçimde biliyoruz.

‘SESİMİ DUYAN VAR MI?’  millet olarak  hiç birimizin hem duymak istemediği hem de yıkıntılar altında çaresizlik içerisinde duymak istediğimiz acıların özeti bir haykırış, bir kurtuluşun müjdecisi bir ses..

Gönen, doğal bir afet olarak bilimsel olarak kabul ettiğimiz bir gerçek…!Ancak, şu gerçeği de yaşadıklarımızla öğrendik ki, deprem öldürmüyor. İnsanlarımızın ölümüne ve yaralanmasına neden olan şey, bilineni bilmezden gelip, geçiştirip uyarıları kulak arkası yaparak, üzerimize düşeni yapmayarak, hazırlıksız yakalanmak..!

O nedenle, Gönen GÜRSES gazetesi olarak, bu konuda uyarıcı olmayı sorumluluk kabul ediyor, gazete olarak bir çağrıda bulunarak, olası bir deprem konusunda  hazırlıklarımızı gözden geçirmek, eksiklerimiz var ise gidermek, yanlışlarımız varsa düzeltmek için  davette bulunuyoruz.

Elazığ depreminde  yaşamına yitirmiş insanlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine Allah’tan sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Esen kalın…

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın