CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARINI TANITTI

Cumhur İttifakı’nın Balıkesir adayları düzenlenen törenle açıklandı. Balıkesir’de Ayvalık, Edremit ve Balya’da MHP’li adaylar gösterilirken, diğer ilçelerde AK Parti’nin adayları seçime girecek. Seçime girecek adaylardan Altıeylül, Kepsut, Dursunbey, Burhaniye, Bigadiç, Sındırgı, Savaştepe, Havran belediye başkanları tekrar aday gösterilirken, İvrindi ve Susurluk’taki adaylarda değişikliğe gidildi.

Aday tanıtım törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz belediye başkan adaylarını tanıtarak AK Parti belediyeciliğiyle hizmete devam edeceklerini söyledi. Yavuz partililere yönelik konuşmasında AK Parti iktidarında yapılanlar hakkında bilgiler verdi.

ERDOĞAN OLMASAYDI BUGÜN BURALARDA OLMAZDIK

Konuşmasının büyük bölümünde AK Parti iktidarlarının hizmetlerinden bahseden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını sizlere iletiyorum. Artık durma vakti değil, adaylarımızı tanıtacağız. Niçin siyaset yaptığımıza dair aktarımlarda bulunmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. AK Parti’ye inanıyoruz. AK Parti olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bugün buralarda olamazdık” diye konuştu.

***

AK PARTİ MİLLET SEVDALISI BİR PARTİ

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, ‘Balıkesir Seninle Gurur Duyuyor’ sloganları ile çıktığı kürsüde partililere hitap etti. Başkan Adayı Yılmaz, “31 Mart seçimlerine giden bu süreci özel bu günde birlikteyiz. Salonda sadece biz yokuz. Salona sığmayacak yüz binlerce hemşehrimiz de burada. Onların gelecek hayallerinin sorumluluğunu hissediyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir hayat bırakmak asli görevimiz. Balıkesir’i 2023 vizyonuna, 2071 hedeflerine başarıyla taşıyacak yeni projelerimizi adım adım açıklayacağız. Dersimize çalıştık, çok iyi projeler hazırladık. Halkımızdan geçer not alacak, Balıkesir’i hep birlikte daha güzel günlere götürecek çalışmalarla huzurunuzda olacağız. AK Parti, millet sevdalısı bir partidir, AK Parti memleket sevdalısı bir partidir. AK Parti, büyük hedeflerin, vizyoner belediyeciliğin partisidir. Çatısı altında sizlerle olmaktan gurur duyduğum AK Parti ile şehrime hizmet etmek, benim için büyük bir onur kaynağı. Bugüne kadar, halka hizmeti Hakk’a hizmet görüp halkımızın ve Hakk’ın rızasını kazanmak için çalıştık. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlattığı insan merkezli belediyeciliği benimsedik. Bize verilen görevi, hiçbir siyasi ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan, herkesin belediye başkanı olma bilinciyle yerine getirdik. Tek beklentimiz, hayır dualarıydı. Bugün bizi dualarla karşılayan, Amin diyen dillere minnettarız. Balıkesir’e hizmet bir bayrak yarışıdır. O bayrağı, değerli hemşehrilerim, devraldığımızdan da daha iyi yerlere taşımak boynumuzun borcu. Bugüne kadar Balıkesir’im için, ülkem için taş üstüne taş koymuş, şehrimin en ücra köşesindeki bir vatandaşımın yüzünü güldürmüş sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.
ADAYLARIN İSİMLERİ

Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayları şu şekilde oldu:

“Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, Dursunbey Belediye Başkan Adayı Ramazan Bahçavan, Erdek Belediye Başkan Adayı Turan Gün, Havran Belediye Başkan Adayı Emin Ersoy, İvrindi Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz, Gömeç Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, Kepsut Belediye Başkan Adayı İsmail Cankul, Manyas Belediye Başkan Adayı İbrahim Koman, Marmara Belediye Başkan Adayı Süleyman Aksoy, Savaştepe Belediye Başkan Adayı Turan Şimşek, Sındırgı Belediye Başkan Adayı Ekrem Yavaş, Susurluk Belediye Başkan Adayı Şükrü Gür, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Necdet Uysal, Bigadiç Belediye Başkan Adayı İsmail Avcu, Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı, Gönen Belediye Başkan Adayı Erdinç Odabaşı, Ayvalık Belediye Başkan Adayı Nazmi Başaran (Cumhur İttifakı adayı), Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç (Cumhur İttifakı adayı), Edremit Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç (Cumhur İttifakı Adayı)”

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın