DENİZKENT, ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAK..!

Gönen Ak Parti İlçe Başkanı Av. Merve Öncük İşgüden, büyükşehir belediyesi ile eş güdüm içerisinde çalışarak, Denizkent’te  planlı bir çalışma ile sahilin temizlenerek, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine  karşılık  bir iskele yapımının gerçekleştirildiğine dikkat çekerek,”Denizkent, eski günlerine kavuşacak”dedi.

 

Gönen Ak Parti İlçe Başkanı Av.Merve Öncük İşgüden, Denizkent’te Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığının sahil şeridinde gerçekleştirdiği çalışmaların ilçe başkanlığı ve teşkilatının Başkan Yücel Yılmaz’ı bilgilendirmesi sonrasında gündeme alınıp, başladığını belirterek, “Belediye Başkanı Yücel Yılmaz teşkilatımızı ziyarete geldiğinde biz ondan rica ettik. Denizkent’imiz var, sahilimiz var burası da Büyükşehirin hizmetlerinden faydalansın, dedik. Onun üzerine Başkanımız Yücel başkan da bizi kırmadı ve Denizkent’ e temizleme makinelerini yolladı.  İnsanların rahatlıkla denize girebilecekleri bir iskele yapabilir misiniz, dedik. Büyükşehir de bizim düşündüğümüzden çok daha güzel, modern bir iskele yaptı. Orada amaç, atlamak zıplamak değil, insanların ayaklarına yosun bulaşmadan denize girsinler istedik. Yücel başkan ve ekibi harika bir çalışmayla temizliği ve iskeleyi yaptılar, halkımıza sundular. “dedi.

 

KAZANAN GÖNEN, DENİZKENT OLMALI..!

 

Denizkent’in bugüne kadar atıl bir konumda bulunduğunu ve büyükşehrin çalışmalarıyla birlikte   hem bölge hem de tatilcilerin yapılan çalışmalardan mutlu olduğuna dikkat çeken Av.İşgüden, “Şu anda Balıkesir’in hiçbir kıyısında çalışılmadığı kadar Büyükşehir belediyesinin makinaları Denizkent’te çalıştı. Pınarkent’ten başlayarak, Atakent, Denizkent, Aydınkent ve Tanselkent dahil olmak üzere sadece sahil temizliği de değil, çalılıklar, otluklar  da  temizlendi. Günübirlik ziyaretçiler de rahatlıkla buralardan istifade edebilsin diye geri plandaki piknik alanları da temizlenerek vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu”dedi.

 

İDEOLOJİK KAYGILARLA HİZMET VERMİYORUZ

 

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ve yönetiminin de  göreve başladığı andan itibaren Denizkent’e önem vererek, aydınlatma, ilaçlama ve  yol bakımı gibi bir çok çalışma gerçekleştirdiğine ve yapılan tüm çalışmaları ilgili ile yakından takip ettiklerine dikkat çeken Av.İşgüden, “Sonuçta biz  ve Büyükşehir belediyemiz vatandaşlarımızın özlemle beklediği  hizmet ve yatırımları  gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gönen belediyemiz de yerel belediye olarak hizmet ediyor. Bizler için önemli olan Gönen’in Denizkent’in hizmeti alması, vatandaşın hizmetlerden  layıkıyla istifade etmesi, onların mutluluğu, onların refahı. Sonuçta kazananın Gönen olması bizler için önemli ve biz ilçemize, vatandaşımıza hizmet verirken ideolojik kaygılarla  olaya yaklaşmıyoruz.” dedi.

 

ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAK

 

 

Kaymakamlığımızın öncülüğünde gerçekleşen ‘Gönen Vizyon 2023’ kapsamında gerçekleştirilen iti günlük ‘turizm’başlıklı Çalıştay da İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı’nın  Gönen ve Denizkent’le ilgili konuşmalarını ilgi ile takip ittiklerini belirten Ak Parti İlçe Başkanı Av. İşgüden, “Biz, İl Kültür ve Turizm Müdürümüzün Denizkent ve astım konusundaki düşüncelerini de Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ilettik. Özellikle Altınoluk ve Denizkent’in havasının astım hastaları için fayda sağladığını ve değerli olduğunu söyledik ve bununla ilgili çalışmalar yapılmasını talep ettik. İnşallah, önümüzdeki dönemde de bununla ilgili program dahilinde çalışmaları olacak. İleriki dönemler için Denizkent eski günlerine kavuşacak diyebiliriz.”dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın