Dev Sazan Rekoru

ASOF – Amatör ve Sportif Olta Balıkçığı Federasyonu tarafından Bolu Gölköy Baraj Gölü’nde düzenlenen Asof Carp Turkey 2019 Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması bütün heyecanı ile devam etmektedir.

ASOF, Yakala-Bırak disiplini ile yürütülen bu yarışmada da sürdürülebilir balıkçılığa önemli katkılar sağlayarak, alanında öncü sivil toplum kuruluşu olma misyonuna hizmet edecek önemli faaliyetler yürütmektedir.

Yarışmanın birinci gününde 25 nolu sektörde yarışan Snow Baits takımından Aydın Karakaya ve Serkan Korkmaz tarafından 107 cm uzunluğunda ve net 18,5 Kg. ağırlığındaki dev sazan balığı hem yarışma heyecanını doruğa çıkarmış hem de Gölköy’de yakalanan en büyük sazan rekorunu kırmıştır.

Oldukça başarılı avlara ve samimi dostluklara sahne olan yarışma, ASOF Başkanı M. Serkan İNANÇ yönetiminde devam etmektedir.

12 Ekim 2019 Cumartesi gününe kadar sürecek olan yarışma, aynı gün saat 12:00’de yapılacak ödül töreni ile sona erecektir.

ASOF tarafından düzenlenen bu yarışma, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’ nün 23.08.2019 Tarih, 67852565-140.06-E.2560007 Sayılı izni ile gerçekleşmekte olup her sene katılımın daha da arttığı Bolu Gölköy de yapılan yarışma Sponsorların ve Resmi Kuruluşların destekleri ile gitgide büyüyerek her sene daha çok ve büyük balıkların tutulduğu bir yarışma haline gelmiştir.

Olta balıkçılığı turizminin geliştirilmesini ve birçok ülkede spor dalı olarak kabul edilen bu hobinin ülkemizdeki alt yapısının oluşturulmasına öncülük edilmesi, uluslararası birçok sportif olta balıkçılığı kuruluşlarının organizasyonlarında ülkemizin temsil edilmesi ve ortak çalışmalar yaparak bu bağlamda kanuni ve hukuki çalışmalara katkı sağlanması öncelikli amaçları ile yola çıkan Amatör Oltacı Derneklerinin katılımı ile kısa adı ASOF olan Amatör ve Sportif Olta Balıkçığı Federasyonu, 21 Mayıs 2014 tarihinde Ankara’da kuruldu.

Etkinlikteki tüm yarışmacılara OltaHaber olarak “Rastgele” diyor, başarılar diliyoruz.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın