DEVLET HASTANESİNDE 1 MİLYON POLİKLİNİK

Gürses  Gazetesine açıklamalarda bulunan Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli 2013 yılından bu yana verilen hizmet rakamlarının çok farklı boyutlara ulaştığını ifade ederek “ Hastanemiz A Grubu ameliyatlarda geçen yıllara paralel olarak büyük artış oldu. Şöyle ki, 2013 yılında 193 olan A Grubu ameliyat sayısı 2018 yılında 612 sayısına ulaştı.

Artık Bandırma Devlet Hastanesinde ciddi, büyük ve özellikli ameliyatları rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu da gösteriyor ki, Bandırma’da hastaların çevre hastanelere olan gereksinimleri minimum seviyelerine indi. 2013 yılında hastanemizde 89 hastaya kolonoskopi yapılırken 2018 yılında 1468 hastamıza kolonoskopi işlemi uygulamasını yaptı. Yani yaklaşık Bin 300 hasta çevre hastaneler gidecekken, Bandırma Devlet Hastanesi hastalarımızın sağlık sorunlarını çözmüş. Eforlu EKO rakamları da oldukça ilginç verilere sahip. 2103 yılında 56 hastamıza eforlu EKG testi yapabilirken 2018 yılında 2 Bin 312 hastamıza Eforlu testi yaptık. Bu süre zarfında uzman doktor sayımızda 60 iken bu sayıyı 81’e yükseltmeyi başardık. Düşen rakamlarımızda oldu. Doğum sayılarımız düştü. Yani Bandırma’da 2013 yılına göre biraz daha az doğum gerçekleşti.“

Verdiği çapıcı rakamlarla açıklamalarına devam eden Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli “ Bandırma Devlet Hastanesi organ nakli konusunda Türkiye’de çok önemli noktaya ulaştı. Türkiye’de organ naklinde ikinci sırada yer alıyoruz. Bölge hastanesi gibi hizmet veren Hastanemizde en çarpıcı rakamları yıllık poliklinik rakamlarında görebiliriz. 2013 yılında Bandırma Devlet Hastanesinde 730 Bin poliklinik uygulaması olurken 2018 yılında poliklinik rakamları 1 milyon sınırına ulaştı. Açıkladığımız veriler gösteriyor ki, tüm işlemlerde artış sağlanmış hatta çevre hastanelerde yapılamayan üst düzey ekipman ve personel gerektiren ERCP işlemleri Devlet Hastanemizde yapılmaya başlanmıştır. Artık çevre ilçelerden bu işlem için Bandırma Devlet Hastanesi tercih ediliyor. Hastanemize gelen hasta portföyüne baktığımız zaman sadece Bandırmalılar olmadığını görüyoruz. Çevre ilçemiz olan Erdek, Manyas, Gönen, Adalar, Balya ve Susurluk ilçelerinden hasta geldiğini görüyoruz. Ayrıca Bandırma’ya yakın il konumundaki Çanakkale ilinden Biga, Yenice, Çan’dan, Bursa ilinden Karacabey ve Mustafakemalpaşa’dan çok sayıda hastanın Bandırma Devlet Hastanesine geldiğini görüyoruz. Bu tercih bizi mutlu etse de fiziki yetersizliğimiz bizleri oldukça zorluyor. İnşaatı devam eden ek binamız bitince kısmi bir rahatlama olacak.” Tüm bu başarılı çalışmaların temelinde Bandırma Devlet Hastanesi personelinin özverili çalışması olduğunu özellikle belirten Başhekim Muzaffer Şenveli “ Kuşkusuz eksikliklerimiz, hatalarımız olmuştur. Çünkü çalışanlar mutlaka hata yapar. Ben böyle bir personelle görev yaptığım için kendimi şanslı hissediyorum. Tüm hastane personelime özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği