DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN CEREN NİMİZ,

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN CEREN NİMİZ,

Ve CANİYE VERİLEN İYİ HAL RAPORUN ANATOMİSİ

Güzeller güzeli CEREN ÖZDEMİR, bugün 21 yaşında olacaktı. Dostları, ailesi, arkadaşları, öğrencileri belki sevdiği ile kutlayacaktı. Kutlayamadı, bir daha hiç bir yaş gününü kutlayamayacak. Büyüyemeyecek, anne olamıyacak, öğrenci yetiştiremiyecek, geleceği olamayacak ve gelecek hazırlayamayacak, çünkü öldürüldü. Benim yaş günümü unutmayın demiş, bunu sosyal medyada yazarken, aklına gelir miydi, bütün Türkiye nin göz yaşı içinde göremediği yaş gününü kutlayacağını…

Ceren nimiz kadın cinayetlerine bir örnek olmanın çok dışında bir başka kötü örneğe de kurban gitti.

Yargı sistemimiz ve yargı sistemimizin çaydırıcı olmaması yanında suçluları eğitimememizde büyük bir problemdir. Biz insanları hapsedip, canicik ken, cani olarak salıveriyoruz.

Hoş bana şimdi diyeceksiniz ki, Türkiye de çocuklarımız artık eğitim alamıyor, öğretmenlerimiz atanamıyor, maaşlarını alamıyor iken biz hapisanede ki mahkumları nasıl eğiteceğiz, haklısınız tabi…

Suçluları eğitemiyorsak, salı Salı da vermiyeceğiz.

Ceren Ordu da katledildi. Bale eğitmeniydi, çok güzeldi.

Katili ise, çocuğu öldürmeye tesebbüs etmişti, onlarca daha suçu vardı. Bütün bu suçlara rağmen, bu katile iyi hal raporu verilmişti. Böyle bir caniye iyi hal raporu veriliyorsa diğer suçluları siz düşünün artık…

Ağır suçlardan mahkum olmuş kişilerin çok kısa bir süre kapalı cezaevinde kaldıktan sonra açık ceza evlerine çıkmaktadır.

Açık ceza evi ne demektir….Açık ceza evlerinde izinli hapisten çıkış sistemi vardır. Bu sistem çokta kontrollü uygulanmadığı bilinen bir gerçektir. Kapalı ceza evlerinde kalması gereken, bu kişiler aramıza karışmaktadırlar. Aramıza karışmakla kalmayarak kaçmaktadırlar. Aynen Ceren nin katili gibi, elini kolunu sallaya sallaya defalarca hapisaneden kaçmış, akıl almaz bir şekilde, yine iyi halline karar verilmiş, yine kaçmıştır. Bu sistemi algılamak mümkün değildir.

İşte Ceren nimizin ölümü bize bu gerçeği de gösterdi, bu nedenle de Ceren cinayetiyle hapisane ve şartları yeniden gözden geçirilmeli…Ağır ceza almış hiç kimse, hiç bir şartlarda aramıza karıştırılmamalıdır. Ağır ceza almış biri nasıl oluyorda, iyi hal raporu alabiliyor. Aramıza karışacak kadar iyi halli iseler hapiste ne işleri var o zaman, bu ağır ceza suçlularını hapisanede nasıl eğitiyoruz ki, emin olarak aramıza karıştırıyoruz.

Bu azılı toplum, insan suçluları elleri kolları serbest aramızda dolaşırken, bizler gazetecilerimizi, aydınlarımızı, topluma gerçekten örnek olacak kişilerimizi tek kişilik hücrelerde tecrit ediyoruz.

Psikopat, aşırı suç eğilimli kişileri ise aramıza karıştırıyoruz. Bu uygulamanın başımıza neler getirdiğini Ceren ile gördük, Ceren imizi bu psikopat katil öldürdü de bu katile iyi hal raporu verenlerin hiç suçu yok mu, defalarca kaçmasına rağmen iyi hal raporu verenler kimler…Aynaya nasıl bakıyorlar, hiç mi kızları, kız kardeşleri, karıları, yeğenleri, komşu kızları yok …Onların yüzüne nasıl bakacaklar.

Ben bilmiyorum, bu katilin Ceren ile bir ilişkisi var mıydı, Ceren imizi tanırmıydı…Bence tanımıyordu, katilini melek olan Cerenimiz…Çok seyrettim, eve giderken son görüntülerini, arkasında gelen adamdan, katilinden tedirgin olmuş, korku ile arkasına bakıyor…Tanısa konuşur yada bağırır…Tedirgin ama tepki vermiyor. Kapısının önünde bıçaklanıyor, istediği çorbayı içemiyor Ceren imiz, hemşire olan annesi ilk müdahaleyi yapıyor, kuzusuna…Olmuyor, olamıyor…Onlarca hastayı hayata döndüren, Ceren nin acılı annesi yavrusunu hayata bağlayamıyor.

Neden iyi hal raporları yüzünden…

Bir traji komik hikaye daha, hapisane kaçkını olan suçlu günlerce polis, kolluk güçlerince yakalanmamasına rağmen, Ceren nimizi katledince hemen yakalandı. Keşki iyi hal raporu vermeseydiniz, keşki kaçar kaçmaz yakalansaydı da bugün CEREN MİZİ SEVDİKLERİYLE YAŞ GÜNÜNÜ KUTLASAYDI…İNŞALLAH BOŞUNA ÖLMÜŞ OLMAZSIN CEREN, İNŞALLAH ARTIK CANİLER ARAMIZDA DOLAŞMAZ…MELEK CEREN E BUNU BORÇLUYUZ BENCE, HADİ TOPLUM ÖRGÜTLERİ EL ELE VERELİM, CANİLER ARTIK ARAMIZDA DOLAŞMASIN, CEREN NİMİZİN KANI YERDE KALMASIN..

 

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın
Facebook
Instagram
Twitter
Bülten Üyeliği