EMNİYETİN BÜYÜK BAŞARISI

BİR AY İÇERİSİNDE 21 SİLAH 6 ŞARJÖR ALDILAR

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipler; Suç ve Suçlulara Karşı Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor. Son Bir İçerisinde Yapılan Operasyonlarda  21 Silah, 6 Şarjör ve Bu Silahlara Ait Çok Sayıda Mermi ile Fişek Ele Geçirdiler.

Aldığı yoğun tedbirler, park ve umuma açık yerlerde görevlendirilen Çarşı ve Mahalle Bekçileri ve tüm ekiplerle birlikte şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde yapılan uygulamalar, uyuşturucu satan ve kullananlar ile organize suç örgütlerinin suç işleme oranlarını düşüren Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü, Gönen’lilerin  güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlıyor.

Son aylarda yakalanan çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tüfek, uyuşturucu madde gözlerden kaçmamaktadır. Gönen polisi günün 24 saati aralıksız suç ve suçlularla mücadelesini sürdürmektedir.

Koronavirüs COVİD-19’la mücadele ettiğimiz yoğun dönemde bile aldığı tedbirler sayesinde her türlü olumsuzluklarla başa çıkan Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin son bir ayda yaptığı operasyonlar sayesinde büyük bir başarıyı yakaladılar.

10 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında yapılan operasyonlar neticesinde; 16 Ruhsatsız tüfek ve 48 fişek, 3 Adet (7,65mm) Tabanca  ve bu tabancalara ait 30 Adet Mermi, 2 Adet Kurusıkı tabanca ve 5 Adet Kurusıkı Mermisi ile 6 Adet Şarjör ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda ele geçirilen Tabanca ve Tüfeklerin sahibi kişler  hakkında adli makamlarca gerekli soruşturma sürdürülmekte.

Yaz aylarında açık bırakılan balkon kapı ve pencerelerine dikkat edilmesini isteyen Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç, “İş yerinizden ve evinizden çıkmadan önce kapı ve pencerelerinizi kapatmadan ve kilitlemeden çıkmayınız. Evden uzun sureli ayrılacaksanız veya tatile çıkacaksanız kapı komşunuza ne zaman döneceğinizi ve gideceğiniz yeri adres ve telefonunu bırakın. Mümkünse kapınıza çift emniyet sistemi yaptırın. Aldığınız bütün tedbirlere rağmen şahsınıza veya malınıza bir saldırı olduğunda bilhassa evinizden, iş yerinizden ve aracınızdan herhangi bir şeyin çalınmış olması durumunda hiçbir şeye dokunmayın. Bilmeden yapılan bir dokunuşunuz ile birçok delilin kaybolmasına sebebiyet verebilirsiniz. Derhal 155 Polis İmdat’ı arayarak durumu bildirin” dedi.

Kılıç ayrıca, “Cep telefonunuzdan arayarak emniyet görevlisi, askeri rütbeli ve hakim-savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını söyleyerek kontör ve para isteyenlere itibar etmeyiniz” şeklinde uyarılarda bulundu.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın