ENSEYİ KARARTMAYALIM..!

1.152 km² lik yüzölçümüyle çoğu ilden büyük bir sahaya sahip ve 100 e yakın köyü/mahallesi olan ve aynı zamanda da hem endüstriyel hem tarımsal-hayvansal ekonomin hareketli ve tabii ki de zengin ve dünyaca ünlü jeotermal kaynaklara sahip, el işi oya vs ve deri sektörüyle de önemli bir konumunuz ve ekonomik büyüklüğünüz varsa;

Siz ne yaparsanız yapın mutlaka ki işler her zaman sizin,sizlerin istediğiniz gibi gitmeyecektir…

İstikrarlı bir demokrasi istikrarlı bir yönetim şekli ve kesintisiz,adaletli bir hukuk sisteminiz yoksa.. Siyasilerde bu hengamenin bu düzenin içerisinde savrulup gittiyseler bu sizide, Gönen’i de zaman zaman etkileyecektir.

Sorunlarımızın ve çözülememesinin asıl nedenide artık hangi siyasi görüşün sahibi isek de biliyoruz ki bunlar ve tümüyle basiretsiz, yetkisiz veya yetkili ama beceriksiz siyasilerdir.

KAPLICALAR NE OLACAK ?

Ne yapmalıyız diye bunun için sormalıyız kendimize!

Çevre sorunumuz, kırsal kalkınma sorunlarımız,

şehrimizin sosyal, kentsel sorunları vs ve konuşmaya sıra gelmeyen “ALTIN YUMURTLAYAN TAVUK” diyebileceğimiz lakin değerlendiremediğimiz ve atıl ve faydalanılamaz şekle getirilmiş jeotermal kaynaklarımız ile termal kaplıca işletmelerimiz var..

Ki termal kaplıca,termal turizm,termal sağlık turizmi vsBİR GÖNEN’iBİR GÖNEN daha yapacak büyüklükte bir imkandır Gönen liler için..

İmkandanda öte bu coğrafyada yaşayanlar için bir ilahi nimettir kaplıcalar Gönen ve Gönen’de yaşayanlar adına !

ÇÖZÜMÜ HEP DEVLETTEN BEKLEMEYELİM !

Devletin ekonomik imkanları kısıtlı ve genel bütçe imkanlarından faydalanamıyor, Büyükşehir’de ümitsiz bir vakıa haline gelmiş ise bu şehirde artık yapılacak tek şey azından bu süreçte;

Kendi başımızın çaresine bakma mecburiyetidir.

“Yarım dönüm bostan, yan gel yat Osman” devrinin bittiği gerçeğini görerek siyasetçisi, sanayicisi, müstahsili, esnaf-ziraat-ticaret odaları ve borsalarıyla tüm sivil toplum kuruluşları ve yerel basınıyla, kamu temsilcisi ve bizzat devlet ile bir beraber el ele vererek ortak çözümler üretebilir sorunların üstesinden gelebiliriz ancak..

Bölgesel imkanlarımız ve enerjimizi çok verimli değerlendirmeli eyyam yapmadan, parti taasubuna tevessül etmeden gerçekçi ve samimi olmalıyız tüm Gönen’liler olarak ..

Bölgesel,kentsel dinamiklerimizin harekete geçirileceği, yatırım,hizmet ve sorunlarımızın çözümünde halk gücününde katılımının, desteğinin sağlandığı bir Gönen’de üstesinden gelinmeyecek sorun yapılamayacak hizmet ve yatırım yoktur nihayetinde..

Bu dilek ve temenniler .. bu şehirde 20-30 yıl evvelinde hakkıyla hukukuyla vücut bulmuş ve şehrin gelişimine,halkın refahına katkısı olmuş hakikatlerdir…yaşanmış gerçeklerdir..

GÖNEN’DE KAZANAN GÖNEN’E DE KAZANDIRMALI !

Şimdide yine ayni kararlılık ve dürüstlükle Gönen’de yaşayanlara hizmet amacıyla(!) siyasi kimlik sahibi olanların bir sürü oda,borsa ve dernek,vakıf neyse onlar vasıtasıyla protokolda yer sahibi olanların halk nezdinde de itibar sahibi olmalarının yolu geçmiş te somut örnekleriyle taktir edilenlerin yaptıklarının üstüne daha fazlasını ekleyerek bu şehre hizmet etmektir..

Amaç; şartlar ne olursa olsun şehre,insanımıza,

kamuya hizmet olmalıdır..

sadece yandaşa, yoldaşa değil !

Şehrimiz insanı,kamu,müstahsil ve özellikle sanayici bir beraber olmalı sanayici para kazanmayı amaç edinirken de ekmeğini yediği şehrin çevresine,sağlığına halkına ihanet değil aksine yararlı olmalıdır..bunun bir mecburiyet olduğunuda hiç bir zaman unutmamalıdır.

YENİ TEKSÜT LER OLMALIDIR GÖNEN’DE !

İşte bu yüzdendir ki gerek çevre temizliği ne katkısı ve ve gereksede sosyal yardımlarıyla ve dahası özellikle süt üreticisinin her zaman yanında olduğunu onların kazancını ve yararını kendi kazanç ve yararından daha ön planda tuttuğunu bildiğim TEK SÜT ü taktir;

Diğer tüm fabrika,mandıra vs işletmeleri de Gönen ve Gönen’linin yarar ve menfaatlerine, şehrin temizlik ve sağlığına,üretimine, geleceğine katkıda bulunmaya çağırıyorum..

Her şey GÖNEN ve GÖNEN’de yaşayanlar için…

El ele gönül gönüle hep birlikte hep beraber inşaallah !

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın