ERDOĞAN’DAN MÜJDE..!

Bandırma’da Gerçekleşecek OLan Açılışa Başkan Erdoğan’ın Gelmesi Bekleniyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ın   Balıkesir’e özellikle askeri  amaçlı bor cevherinin ileri teknolojiyle işleneceği fabrikanın Balıkesir’de kurulacağı  müjdesi ile birlikte  fabrikanın işletme tesislerinin bulunduğu Bandırma’da kurulması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurulacak tesisin temel atma törenine katılacağı belirtiliyor.

Başkan Erdoğan, Ak Parti’nin 29. istişare toplantısında son ekonomik durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan Türkiye’nin en büyük bor rezervine sahip olan Balıkesir’de bor cevherinin ileri teknoloji ile işlenmesi için yeni bir fabrika kurulacağının müjdesini verdi

ERDOĞAN’DAN BOR AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti’nin 29. istişare toplantısında son ekonomik durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, bor cevherinin ileri teknoloji ile işlenmesi için yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, ‘Balıkesir’e temelini atacağımız fabrika ile özellikle taktik araçlar, helikopterler, uçaklar, hafif zırhlı araçlar ve personel koruyucu yeleklerde bor karbürünü Türkiye’de üreteceğiz.’ dedi. Yıllardır merak edilen bor konusuna da açıklık getiren Erdoğan “Türkiye artık kendi doğalgaz, bor ve petrolünü üretecek” dedi. Türkiye’nin büyük dış ticaret açığı vermesine sebep olan enerji kalemlerinde de Türkiye artık üretimini kendi yapmaya başlayacak. Dışa bağımlılığı azaltmak adına hükümet tarafından adımlar atılacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ın konuşmasında sözünü ettiği  ileri teknolojiyle bor cevherinin işleneceği tesislerin, Bandırma’da kurulması bekleniyor. Balıkesir AK Parti milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa  Canbey, Pakize Mutlu Aydemir’in Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ın bu konuşması ve müjdesi sonrasında  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Eti Maden Genel Müdürlüğü nezdinde  girişimlerde bulunarak, kurulacak tesisin ,Bandırma’da zaten var olan Eti Maden İşletmesi bünyesinde ek tesis olarak kurulacağını, kurulacak tesisin ÇED Raporu’nun alındığını ve önümüzdeki aylarda temelinin bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı temel atma töreni ile yaşama geçirileceği öğrenildi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın