FARKINDALIK YARATTILAR

Bandırma Özel Royal Hastanesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. “ Kumsalına Sahip Çık “ sloganıyla Özel Royal Hastanesi organizasyonunda bir araya gelen yüzlerce kişi Erdek kumsalında temizlik yaptılar. Erdek Belediyesi, Onyedi Eylül Üniversitesi, Erdek Atletik GSK, Erdek Atatürkçü Düşünce Derneği, Halk Eğitim Merkezi engelli çocukları ve muhtarlarında destek verdiği çevre temizlik etkinliği Erdek Öğretmenevinin önünde başladı.

TEMİZLEMEK YERİNE KİRLETMEMELİYİZ

Etkinlik öncesi   basına açıklamalarda bulunan Bandırma Özel Royal Hastanesi Halkla İlişkiler Sorumlusu Dilek Alsal, Erdek’in yurdumuzun cennet bölgelerinden biri olduğunu belirterek “ Bu cennet kentin kıymetini mutlaka bilmek zorundayız. Her bir birey olarak çevre temizliğine dikkat ederek Erdek’in bu güzel kumsallarını temiz tutmalıyız. Bugünde bu noktadan yola çıkarak gönüllerle beraber kumsalı da temizleyeceğiz. Bence önemli olan temizlemek yerine kirletmemek felsefesini herkese aşılamalıyız. “ dedi.

Bütün sporcularıyla temizlik etkinliğine katılan Erdek Atletik GSK Antrenörü Niyazi Gülhan’da Bandırma Royal Hastanesine çevreye duyarlılığı için teşekkür ederek, bu etkinliğe çevre temizliği konusunda farkındalık yaratma adına katılıyoruz dedi.

Öğretmenevi önünde bir araya gelen çevre gönüllüleri Bandırma Özel Royal Hastanesinin dağıttığı çöp torbaları ile beraber temizliğe başladılar. Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yaprakçı’nın da katıldığı kumsal temizliği Kurbalıdere mevkisinde sona erdi. Temizlik sonunda yüzlerce torba çöp temizlendi.

Etkinliğe; Belediye Başkan Vekili  Hasan YAPAKÇI, Cumhuriyet Halk Partisi Erdek İlçe Kadın Kolları Başkanı Hale TUNA ve kadın kolları yönetimi, Sahil Mahallesi Muhtarı Semra BAYCAN, Atatürk Mahallesi Muhtarı  İbrahim KABA, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı  Ayşe ERTÜRK, Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şubesi üyeleri, Erdek Atletik Gençlik Spor Kulübü, Erdek Engelli ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği üyeleri, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi öğrencileri ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın