FARUK KULA VEFAT ETTİ

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, Kula Yağ Emek Yem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve tanınmış sevilen iş adamı Faruk Kula 66 yaşında hayata gözlerini kapattı.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, sevilen, hayırsever ve tanınmış iş adamı Faruk Kula hayatını kaybetti. İstanbul’da bir süredir tedavi altında bulunduğu hastanede hayatını kaybeden Faruk Kula tüm Balıkesir’i yasa boğdu. 15 Aralık 1953 Balıkesir’de doğan Kula, 1992 yılından bu yana Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürürken aynı zamanda Balıkesir Organize Sanayi bölgesi Yönetim Kurulu’nda da görev yapıyordu.Faruk Kula Evli ve 3 çoçuk babasıdır.

FARUK KULA KİMDİR?

15 Aralık 1953 Tarihinde Balıkesir’de doğan Faruk Kula, Özel İzmir Ege Türk Koleji’ni bitirdikten sonra iş hayatına atıldı. Halen Kula Yağ Emek Yem A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine sürdürmekteydi. 1992 yılından itibaren Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Kula, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyesi, Balıkesir Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı, Balıkesir Yüksek Öğretim Vakfı Başkanı, Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Denetim Kurulu Üyesi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiş olup bir dönem de Balıkesirspor Klübü Asbaşkanlığı görevinde bulundu.

CENAZESİ CUMA GÜNÜ KALDIRILACAK

Faruk Kula’nın cenazesi 25 Ekim 2019 Cuma günü, cuma namazına müteakip Paşa Camii’den kaldırılacak ve Başçeşme Mezarlığı’nda defnedilecek.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın