Festivalle Gönen’e Hareket Geldi

Belediye Başkanı İbrahim PALAZ, Bu Yıl 12. si Düzenlenen Gönen Oya ve Çeyiz Festivalini Basın Toplantısıyla Değerlendirdi. Başkan Palaz; ” Gerçekleştirmiş Olduğumuz Konserlerle İlçemize Hareket Geldi. Benim İçin Önemli Olan İnsanlarımızı ve Esnafımızı Memnun Ettik” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Palaz, İlçemizin 97. Kurtuluş Yıldönümü  olan ve 6 Eylül’de başlayan 12. Ulusal Gönen Oya ve Çeyiz Festivali ile alakalı basın toplantısı gerçekleştirdi.

Festivalde sahne alan sanatçıların Belediye’ye olan maliyeti hakkında konuşan  Başkan Palaz; ” Festival kapsamında sahne alan üç sanatçının maliyetlerinin % 25-30’unu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi , % 40’ı nı Gönen Kaplıcaları ve geri kalan kısmını da Gönen Belediyesi karşıladı. Kısacası belediyemize bir külfeti söz konusu değil. Benim için önemli olan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı özlediği festivale kavuşturduk, bu sayede de hem insanımıza hem de esnafımıza bir hareketlilik kazandırdık” dedi.

Başkan Palaz, Oya Festivalinde standlar konusu sorulduğunda ise ” Bizler tüm oda başkanları ile bir araya gelerek standların ücerti ve neler yer alması konusunda toplantı gerçekleştirdik. Adına uygun olarak standlarda oya olmasını ve kesinlikle yiyecek, içecek olmaması konusunda karar aldık. Sadece Gönenli olan bir arkadaşımız ve ilçemizde bulunmayan pişmayi standına izin verdik” dedi.

Başkandan Süpriz Yaza Veda Konseri….

Başkan Palaz; ” Bu yıl üç akşam gerçekleştirdiğimiz konserleri önümüzdeki yıl beş gece yapabiliriz. Hatta kurtuluş haftamızı on güne çıkarabiliriz. Bunu karşılıklı istişarelerle değerlendireceğiz. Bunun yanısıra Eylül sonu gibi bir yaza veda konseri düşünüyoruz. Bunu da Hüseyin Duman Parkının üstünde bulunan eski hastane önündeki alanda planlıyoruz” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın