FETÖ’NÜN GÖNEN İMAMI YAKALANDI

Terör Örgütü FETÖ/PDY Kurma, Yönetme, Üye Olma, Devlete Karşı Gelme Suçları Kapsamında 15 Temmuz Sonrası Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından Yürütülen Arama Kararı Kapsamında 5 Yıldır Firari Olan GÖNEN İMAMI (M.Ş.) İzmir’de Ekiplerce Yakalanarak Gönen’e Getirildi. Adli Makamlara İntikal Ettirilen Şahıs Mahkemece Tutuklanarak Ceza Evine Gönderildi.

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin suç ve suçlulara karşı operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerin son günlerde yapmış olduğu çalışmalarda FETÖ/PDY Terör Örgütü Gönen İmamı olarak bilinen firari M.Ş. İzmir’de yakalanarak ilçemize getirildi. Adli makamlara intikal ettirilen şahıs mahkemece tutuklanarak cezaevini gönderildi.

Ayrıca; Sahte para, hırsızlık, kredi kartını izinsiz kullanarak yarar sağlamak suçlarından aranan 1956 Çanakkale Doğumlu C.Y. ekiplerce yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca verilen 5 Yıl 10 aylık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

Yağma suçundan aranan 1972 Siirt doğumlu Z.A. ilçemizde kıskıvrak yakalanmış ve adli makamlara sevk edilmiş mahkemece verilen 5 yıllık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

Uyuşturucu kullanmak, uyuşturucu üretimi gerçekleştirmek suçlarından aranan 1985 İstanbul doğumlu Y.Ç. isimli şahısta 10 ay ceza alarak gerekli makamlara teslim edildi.

Yaralama, Hırsızlık, cinsel taciz, hakaret ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından aranan 1965 İstanbul doğumlu A.K. adli makamlarca tutuklanarak 4 yıllık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

Dolandırıcılık suçundan aranana 1998 Akçakale doğumlu K.E. yakalanarak adli makamlara teslim edilmiş ve hakkında verilen 3 yıl 9 aylık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

Gönen İlçe Emniyet Müdürü Metin Kartal; ” Suç ve suçlulara karşı ekiplerimizin operasyonları aralıksız sürüyor ve sürmeye de devam edecek. Bu konuda halkımızın da özellikle de uyuşturucu konularında desteklerini bekliyoruz. Havaların ısınması ile birlikte ilçemiz de motosiklet kullanımı bir hayli çoğaldığını görmekteyim. Yakın zamanda motosikletler ve kullanıcılarının özellikle kask kullanımı ile alakalı çalışmalarımız olacak. Bir de yine havaların ısınması ile birlikte özellikle konutların alt katlarında oturan vatandaşların camlarını, balkon kapılarını olumsuzluklara karşı evden ayrılmaları durumunda tekrar tekrar kontrol etmelerini istiyorum. Göreve başladığım gün de ifade ettim vatandaşlarımızın etrafında gördükleri her hangi bir olumsuzluğu emniyet güçlerimize özellikle de bana çekinmeden iletmelerini rica ediyorum. Birlikte başaramayacağımız hiç bir sorun yoktur” dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın