Geleceğin Yönetmeni; Ahmet Cihan TÜRKAY

Bu Güne Kadar 6 Adet Kısa Film Çeken ve Bu Filmlerin 5 Tanesini Gönen ve Kırsalında Gerçekleştiren Senarist, Yapımcı, Yönetmen, Fotoğraf Sanatçısı ( Bağımsız Sinema Yönetmeni) Ahmet Cihan TÜRKAY; ” Amacım Yaşadığım İlçe Gönen’i Tanıtmak” Dedi.

Son olarak ilçemizin değişik bölgelerinde SONSUZLUK YOLU isimli kısa filmi çeken Türkay; ” Gelecekte amacım yaşadığım ilçe Gönen’i ulusal platformda tanıtmak olacak. Son kısa filmimizde İsmail Öztürk ve Melike Türegün ile çalıştık. Bu güne kadar ilk olarak İstanbul’da KUM SAATİNDEKİ KELEBEK daha sonra Gönen’de SİYAH KALPLİ ADAM, GİZLİ MABET, KAFESTEKİ GÜVERCİN, BENİM KÜÇÜK DÜNYAM ile son olarak SONSUZLUK YOLU ‘nu çektim. Hiç bir eğitim almamama rağmen 5 ayda toplamda 115 dakikalık kısa film çektim. Eylül ayında da yine Gönen’de kendi yazdığım GÖKKUŞAĞI isimli kısa filmimin çekimlerini gerçekleştirmek istiyorum” dedi.

İlgisizlikten ve yeteri kadar destek bulmadığından yakınan Türkay; ” Sosyal medyada kısa filmelerimin fragmanlarını ve afişlerini paylaşmama rağmen ne yazık ki gerekli reaksiyonu alamıyorum. Sabahları bir günaydın yazan vatandaşın paylaşımını bir sürü kişi beğenirken, emek verdiğimiz ve sanat uğruna bir çok zorluklara katlandığımız kısa filmlerimize olan ilgisizlik beni şaşırtmaktadır. Ama yılmayacağım, çalışmalarımı sürdüreceğim” Dedi.

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın