GÖNEN ANADOLU LİSESİ PROJE OKULU OLDU

Gönen ‘de eğitimle ilgili herkesin beklentisi olan ‘’Proje okulu veya sınavlı Anadolu Lisesi’’ gerçek oldu.İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin ERBAY ‘’ ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar ile belirli eğitim reformu ve programları uygulayan okullara proje okulu’’denilmektedir.Bu okullar Liseye Giriş Sınavı puanıyla öğrenci almaktadır’’dedi.

Metin ERBAY ‘’Yıllardır, 8.sınıfı bitiren öğrencilerimiz çevre il ve ilçelerdeki sınavla girilen liselere gidiyorlardı. Her yıl ortalama 80 öğrencimiz şehir dışındaki okullara gidiyordu.Balıkesir,Bandırma ,Biga,Çanakkale,Karacabey gibi yerleşim birimlerindeki okullara gitmek hem ekonomik olarak velileri zorluyordu ,hem  yetişme çağındaki çocuklarımız psikolojik sorunlar yaşıyordu.

Bundan sonra ortaokulu bitiren öğrencilerin en başarılı %10 luk grubu Gönen Anadolu Lisesinde öğrenim görecek’’dedi.

Metin ERBAY’’Gönen Anadolu Lisesi 1994 ten bu yana yetiştirdiği binlerce öğrenci ile zaten ilçemizin göz bebeğiydi. Ancak LGS sınavı ile değil de diploma notu ile öğrenci aldığı için  orta okulu bitiren en başarılı çocukları komşu ilçelere kaçırıyorduk. Artık dışarıya giden öğrenciler azalacağı gibi,Bandırma ,Erdek ,Manyas ,Balya gibi ilçelerin en başarılı çocukları Gönene gelecek.

Bu gelişme  Ömer Seyfettin Anadolu Lisesinin puanlarının yükselmesine yol açacak, böylece eğitim kalitemiz artacak’’ dedi.

Metin ERBAY ‘’Gönen Anadolu Lisesinin sınavlı okul olmasına katkı sunan başta milletvekilimiz Yavuz SUBAŞI , Kaymakamımız Arslan YURT  ve AkParti ilçe başkanı Merve Üncük İŞGÜDEN’e teşekkür ediyorum’’ dedi

 

Bu Haberi Sosyal Medya'da Paylaşın